Następne wakacje za 214 dni
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl

plan lekcji

dziennik

zastępstwa

Uczniowie naszej szkoły sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także wykazują swoje zdolności podczas turniejów sportowych.
2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014
Poniżej znajdują się osiągnięcia i sukcesy uczniów ZSGH w Bytomiu.
Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 20.11.2017r. uczennica naszej szkoły z klasy 3H Anna Kanios odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość ta odbyła się w Centrum Kulturalnym Karolinka w Radzionkowie. Podczas uroczystości nasze uczennice z klasy 2H Paulina Szymańska i Natalia Jabłońska oraz z klasy 3H Katarzyna Kauder, Edyta Dyszy i Natalia Krzysiak pod kierunkiem Pana Krzysztofa Brola przygotowały obsługę gastronomiczną dla zaproszonych gości.
Gratulujemy Ani najwyższej średniej w szkole za rok 2016/2017 oraz otrzymania Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Życzymy dalszych sukcesów!

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny z okazji VI edycji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W konkursie wzięło udział 7 uczestników, którzy za zadanie mieli przygotować comber z królika według własnego pomysłu. Jury miało trudne zadanie by wyłonić zwycięzcę. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły przyznano dwa pierwsze miejsca czyli dwa Puchary Dyrektora Szkoły. Pierwsze miejsce otrzymali: Emilia Słomiany oraz Wiktor Łukasiński, trzecie miejsce wywalczył Marcel Sowa, przyznano również wyróżnienie, które otrzymał Dawid Dinh Lien. Bardzo dziękujemy sponsorom konkursu firmie Selgros i Banku Millenium. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom ale i wszystkim uczestnikom, zaprezentowane potrawy były przygotowywane na bardzo wysokim poziomie.Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

I i II miejsce dla uczennic ZSGH w pływaniu

Miło nam przekazać informacje o sukcesie sportowym uczennic naszej szkoły.
W Miejskich Zawodach Pływackich organizowanych przez OSiR Bytom, w dniu 18.11.2017r. uczennica Klaudia Bartkowiak z klasy 1H w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Natomiast w dniu 14.11.2017r. w Międzyszkolnych Zawodach Pływania uczennica Patrycja Lach z klasy 4T, w konkurencji indywidualnej zajęła II miejsce. Uczennice w składzie: Klaudia Bartkowiak (1H) – 100 m. stylem zmiennym IV miejsce, Alicja Pawlaczek (3H) - 50 m. stylem grzbietowym IV miejsce, Patrycja Lach (4T) - 50 m. stylem dowolnym II miejsce na tych zawodach drużynowo wywalczyły IV miejsce. W kategorii chłopców w zawodach wystartował tylko jeden uczeń Michał Nowakowski z klasy 4T zajmując VI miejsce na 100 m. stylem klasycznym.
Gratulujemy sukcesów i życzymy wszystkim startującym powodzenia na kolejnych zawodach.

Laureaci konkursów: "Selfie z książką" oraz "Ja i moja książka"

W dniach 13 i 14 listopada 2017r. Dyrektor naszej szkoły uroczyście wręczył dyplomy laureatom konkursów: plastycznego "Ja i moja książka" oraz fotograficznego "Selfie z książką". Pierwsze miejsce otrzymała praca plastyczna Macieja Gąsiorowskiego z kl. 3T1, a wyróżnione zostały prace fotograficzne: Anny Kanios z kl. 3H i Julianny Kanios z kl. 1H, Wiktorii Konopka z kl. 2T1, Patrycji Szajna z kl. 1U i Mateusza Magierowskiego z kl. 3UH.

IV miejsce Naszych szczypiornistek!

Reprezentacja naszej szkoły w listopadzie brała udział w Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorek. Po ciężkich bojach w grupie i finałach, dziewczyny uplasowały się na IV miejscu w Bytomiu. Skład drużyny stanowiły: JASZYK Wioleta 4UL, LIPIŃSKA Paulina 4UL, WITKOWSKA Emilia 4H, RODZEŃ Iwona 3T2, JACHURSKA Nicol 2U, KOKOSZKA Paulina 2U, KRAWCZYK Klaudia 2H, KOWALSKA Nicole 2H, SZYMAŃSKA Paulina 2H, SKÓRKA Paulina 2H, KRAKOWSKA Wiktoria 1H, MAREK Monika 1H, KRAKOWSKA Weronika 1H.
Reprezentację przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski.

Tenis stołowy - III miejsce chłopców

W dniu 24 października 2017 roku odbyły się międzyszkolne zawody z tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
Chłopcy w składzie: Michał Czapla (2T2), Jan Szydłowski (1U) i Kamil Labus (2T2) zajęli III miejsce przegrywając jedynie z IV i I Liceum Ogólnokształcącym. Dziewczęta w składzie: Wiktoria Bacik (4T), Wiktoria Klimczyk (1H) i Aleksandra Gajek (2H) po zaciętym boju przegrały walkę o trzecie miejsce i ostatecznie uplasowały się na miejscu czwartym.