• pic1
  • pic2
  • pic3
  • pic4
  • pic4
Następne wakacje za 157 dni 
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl


plan lekcji

dziennik

zastępstwa

Uczniowie naszej szkoły sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także wykazują swoje zdolności podczas turniejów sportowych.
2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014
Poniżej znajdują się osiągnięcia i sukcesy uczniów ZSGH w Bytomiu.
Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018


Wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym

Pod koniec grudnia 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Fotograficznego pt. Książka w obiektywie uczniów, w którym brały udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego. Konkurs zorganizowany był przez CKZiU w Sosnowcu - organizatorzy zakwalifikowali do konkursu prace fotograficzne 63 uczniów, w tym naszych uczennic: Martyny Jakubowskiej kl. 3UH, Nicole Kałuś kl. 4H, Wiktorii Konopka kl. 2T1, Katarzyny Żyłka kl. 3UH. Z radością informujemy, że Martyna Jakubowska kl. 3UH zdobyła wyróżnienie!


I i II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

W dniu 15 grudnia 2017r. uczennica z klasy 2C Julia Bąkowska zdobyła I miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Ozdoby Choinkowe”. W tym samym konkursie Małgorzata Nicińska z klasy 2C zajęła II miejsce. Do konkursu przystąpiły również: Klaudia Bartkowiak i Wiktoria Modrzejewska z kl. 1H oraz Ewa Świrad z kl. 4T . Konkurencja była duża - na konkurs nadesłano ponad 250 prac, tym bardziej cieszy fakt, że w finale znalazły się prace dwóch naszych uczennic. Uczennice do konkursu przygotowywała Celina Cichoń.

Galeria

Międzyszkolny Konkurs Hotelarsko - Językowym Iberyjska Corrida

W dniu 12 grudnia uczennice klasy 3H - Anna Kanios i Paulina Michalik, reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Hotelarsko - Językowym Iberyjska Corrida, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 7 w Tychach. W konkursie brało udział siedem dwuosobowych zespołów z pięciu szkół o profilu hotelarskim i turystycznym. Ania i Paulina rozwiązywały dwa testy z zakresu wiedzy hotelarsko – turystycznej oraz wiedzy o Hiszpanii i Portugalii. Po prezentacji dot. Szlaku św. Jakuba odpowiadały na zadane pytania. Jedną z konkurencji była krótka wypowiedź na temat wylosowanego gadżetu, charakterystycznego dla danego kraju. Ostatnim etapem konkursu było odegranie scenki w recepcji, w języku obcym (należało rozwiązać problem gościa hotelowego). Oceniano również ubiór zawodowy. Dla naszych dziewcząt było to ciekawe doświadczenie. Włożyły sporo pracy w przygotowanie się do konkursu..

Galeria

Dzień Śląski - wyniki konkursów

W dniu 4. grudnia z oazji Dnia Śląskiego zostały przeprowadzone konkursy z tej okazji.
W konkursie Wiedzy o Śląsku pierwsze trzy miejsca zdobyły uczennice z klasy 2H: Paulina Kozłowska - I miejsce, Małgorzata Adamus - II miejsce, Klaudia Krawczyk - III miejsce
W quizie internetowym I miejsce zajęła Natalia Duda z klasy 1H, II miejsce Katarzyna Żyłka i Martyna Jakubowska z klasy 3UH.
Konkurs gwary śląskiej wygrał zespół z klasy 2U w składzie Sara Bialas i Sandra Wrodarczyk.

Galeria

Wicemistrzowstwo Bytomia w piłce ręcznej chłopców

W zakończonych Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorów reprezentacja ZSGH Bytom zjęła II miejsce. Najpierw wygrali grupę pokonując IV LO oraz ZSAiO, następnie pokonali drużynę Państwowych Szkół Budownictwa i po zaciętym boju musieli uznać wyższość tylko Zespołu Szkół Mechaniczno Elektronicznych. Reprezentację naszej szkoły przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski, a tworzyli ją: Miszuda Oskar, Mirowski Wiktor, Gudaj Daniel, Sowa Marcel, Gawlikowski Michał, Żyłka Dawid, Świerc Przemysław, Dinh Lien Dawid, Handziuk Miłosz, Wilant Dawid, Wincencik Mateusz, Kania Dawid.

Galeria

II miejsce w IX Konkursie Wszechstronnego Konesera Polszczyzny

W dniu 30 listopada Rafał Naryniecki i Bartek Kud wrócili do szkoły z wielkim sukcesem na koncie - zajęli II miejsce w IX Konkursie Wszechstronnego Konesera Polszczyzny, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Rywalizowali z drużynami z Jaworzna, Kłobucka, Jastrzębia Zdroju, Świętochłowic i Rybnika. Odpowiadali na pytania z zakresu zapożyczeń, frazeologii, synonimów, onomastyki, afektonimów, eufemizmów, homofonów.

Galeria

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 20.11.2017r. uczennica naszej szkoły z klasy 3H Anna Kanios odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość ta odbyła się w Centrum Kulturalnym Karolinka w Radzionkowie. Podczas uroczystości nasze uczennice z klasy 2H Paulina Szymańska i Natalia Jabłońska oraz z klasy 3H Katarzyna Kauder, Edyta Dyszy i Natalia Krzysiak pod kierunkiem Pana Krzysztofa Brola przygotowały obsługę gastronomiczną dla zaproszonych gości.

Galeria

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny z okazji VI edycji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W konkursie wzięło udział 7 uczestników, którzy za zadanie mieli przygotować comber z królika według własnego pomysłu. Jury miało trudne zadanie by wyłonić zwycięzcę. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły przyznano dwa pierwsze miejsca czyli dwa Puchary Dyrektora Szkoły. Pierwsze miejsce otrzymali: Emilia Słomiany oraz Wiktor Łukasiński, trzecie miejsce wywalczył Marcel Sowa, przyznano również wyróżnienie, które otrzymał Dawid Dinh Lien. Bardzo dziękujemy sponsorom konkursu firmie Selgros i Banku Millenium.

Galeria

I i II miejsce dla uczennic ZSGH w pływaniu

W Miejskich Zawodach Pływackich organizowanych przez OSiR Bytom, w dniu 18.11.2017r. uczennica Klaudia Bartkowiak z klasy 1H w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Natomiast w dniu 14.11.2017r. w Międzyszkolnych Zawodach Pływania uczennica Patrycja Lach z klasy 4T, w konkurencji indywidualnej zajęła II miejsce. Uczennice w składzie: Klaudia Bartkowiak (1H) – 100 m. stylem zmiennym IV miejsce, Alicja Pawlaczek (3H) - 50 m. stylem grzbietowym IV miejsce, Patrycja Lach (4T) - 50 m. stylem dowolnym II miejsce na tych zawodach drużynowo wywalczyły IV miejsce. W kategorii chłopców w zawodach wystartował tylko jeden uczeń Michał Nowakowski z klasy 4T zajmując VI miejsce na 100 m. stylem klasycznym.

Galeria

Laureaci konkursów: "Selfie z książką" oraz "Ja i moja książka"

W dniach 13 i 14 listopada 2017r. Dyrektor naszej szkoły uroczyście wręczył dyplomy laureatom konkursów: plastycznego "Ja i moja książka" oraz fotograficznego "Selfie z książką". Pierwsze miejsce otrzymała praca plastyczna Macieja Gąsiorowskiego z kl. 3T1, a wyróżnione zostały prace fotograficzne: Anny Kanios z kl. 3H i Julianny Kanios z kl. 1H, Wiktorii Konopka z kl. 2T1, Patrycji Szajna z kl. 1U i Mateusza Magierowskiego z kl. 3UH.
Galeria

IV miejsce Naszych szczypiornistek!

Reprezentacja naszej szkoły w listopadzie brała udział w Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorek. Po ciężkich bojach w grupie i finałach, dziewczyny uplasowały się na IV miejscu w Bytomiu. Skład drużyny stanowiły: JASZYK Wioleta 4UL, LIPIŃSKA Paulina 4UL, WITKOWSKA Emilia 4H, RODZEŃ Iwona 3T2, JACHURSKA Nicol 2U, KOKOSZKA Paulina 2U, KRAWCZYK Klaudia 2H, KOWALSKA Nicole 2H, SZYMAŃSKA Paulina 2H, SKÓRKA Paulina 2H, KRAKOWSKA Wiktoria 1H, MAREK Monika 1H, KRAKOWSKA Weronika 1H.
Reprezentację przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski.

Galeria

Tenis stołowy - III miejsce chłopców

W dniu 24 października 2017 roku odbyły się międzyszkolne zawody z tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
Chłopcy w składzie: Michał Czapla (2T2), Jan Szydłowski (1U) i Kamil Labus (2T2) zajęli III miejsce przegrywając jedynie z IV i I Liceum Ogólnokształcącym.
Dziewczęta w składzie: Wiktoria Bacik (4T), Wiktoria Klimczyk (1H) i Aleksandra Gajek (2H) po zaciętym boju przegrały walkę o trzecie miejsce i ostatecznie uplasowały się na miejscu czwartym.

Galeria

Światowy Dzień Turystyki - konkurs

W związku z obchodami Światowego Dnia Turystyki w naszej szkole odbył się konkurs "Atrakcje Turystyczne Świata", w którym:
I miejsce zajął Rafał Naryniecki - klasa 4UL
II miejsce zajął Wiktor Mirowski - klasa 4UL
III miejsce zajęła Martyna Jakubowska klasa 3UH

Galeria

galeria
office 365
szczęśliwy numerek
na dzień:
17.01.2018
Środa
english films
gazeta zsgh
hotspot zsgh
translate
sonda zsgh
Jakie sporty zimowe uprawiasz?
narty
snowboard
sanki
łyżwy
inne
żadnychLink do rezultatów
 
certyfikaty
biuletyn
Adres IP
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
statystyka Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 8708264 razy.
Obecnie: 5 gości online