Amatorska Twórczość Taneczna – III miejsce dla ZSGH
W dniu 5 czerwca 2008r. szkolny zespól tańca NataMaliSo wziął udział w IV-tym przeglądzie Amatorskiej Twórczości Tanecznej ATT 2008, na którym uczennice ZSGH zajęły III miejsce.

Zwyciężczynie: Magdalena Malinowska (1H2), Sonia Kokoszka (1H2) oraz Natalia Mazurkiewicz (1H3).

ZAWODY PŁYWACKIE (24.04.2008) – I, II i IV miejsce dla ZSGH
Gratulacje/Podziękowania dla pływackiej drużyny naszej szkoły, która zdobyła złoto i srebro w następujących konkurencjach: Sandra Krygier (1T1) pierwsze miejsce w konkurencji indywidualnej stylem grzbietowym, drugie miejsce w sztafecie juniorek stylem dowolnym, w składzie Patrycja Wójcik (3H2), Joanna Szeliga (1H2), Kinga Wójcik (3H2), Sandra Krygier (1T1).
Startowała także Dagmara Szewczyk w konkurencji indywidualnej stylem dowolnym, nie zdobyła podium ale pokonała znacząco własny rekord życiowy i przypłynęła jako pierwsza w swojej serii, odstawiając zawodniczki na prawie połowę basenu.

Zabrakło trochę szczęścia do podium chłopakom, 1,5 sekundy dzieliło ich od trzeciego miejsca w konkurencji sztafety stylem dowolnym, ale czwarte miejsce w szkołach ponadgimnazjalnych w Bytomiu to także duży sukces. Startowali w następującym składzie: Dawid Sandberg (3T1), Piwowarczyk Łukasz (1H1), Gabriel Jarzyna (3T1), Witek Tomasz (2T1). W zawodach startował także uczeń Rabanda Krzysztof (1H1), któremu niestety dokuczała kontuzja naderwanego mięśnia i nie mógł wystąpić w kolejnej znaczącej dla nas konkurencji sztafety stylem dowolnym juniorów.
Uważamy że został także osiągnięty niezły wynik w klasyfikacji generalnej dziewcząt, czwarte miejsce w Bytomiu, zabrakło kilka punktów do trzeciego miejsca, które mogliśmy uzyskać wystawiając więcej zawodniczek.