Bytomskie Rytmy 2018

W dniu 21 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu już po raz czwarty odbył się turniej taneczny "Bytomskie Rytmy". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Kozłowska z klasy 2T2, Julia Gubała z klasy 1U oraz Ewelina Łachańska z klasy 1T2. Dziewczęta zaprezentowały się w kategorii "solówki". Najlepszą uczennicą okazała się Julia Gubała, która zajęła III miejsce.

Wicemistrzostwo Bytomia w Piłce Nożnej

Wspaniały sukces Naszych Dziewcząt, w rozgrywanych Mistrzostwach Bytomia w piłce nożnej zdobyły Wicemistrzostwo!
Nasze dziewczyny po bardzo zaciętych meczach zdołały odrobić straty z pierwszych spotkań (gdzie uległy ILO i zremisowały z ZSTiO) i w ostatnich dwóch meczach rozgromiły drużyny PSB oraz IVLO. W tych bardzo ciężkich spotkaniach (rozgrywanych w pełnym słońcu i jako jedyna drużyna bez żadnej przerwy), okupionych paroma kontuzjami dziewczęta dały z siebie wszystko i wywalczyły srebro.
Srebrną drużynę stanowiły: Kanios Anna oraz Pawlaczek Alicja 3H, Jachurska Nicole oraz Kokoszka Paulina (kapitan drużyny) 2U, Romaniuk Oliwia 2T2, Janiszewska Patrycja 2H, Paszek Natalia oraz Skiba Roksana 1C, Środa Edyta, Węglarz Daria oraz Zakrzewska Natalia 1U.
Drużyną przygotował i prowadził mgr Roman Olszowski.

Zawody Wojewódzkie – Drużynowe Biegi Przełajowe

W dniu 23 kwietnia uczennice naszej szkoły w składzie: Dominika Michalik 1U, Edyta Środa 1U, Julia Gubała 1U, Patrycja Janiszewska 2H, Magdalena Morawiec 3T2, Wiktoria Kozłowska 2T2 reprezentowały Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, jak również miasto Bytom w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Mysłowicach. Dziewczęta biegły na dystansie 800m i po zaciętej walce uplasowały się na V miejscu.

I miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych

Uczennice naszej szkoły w składzie: Dominika Michalik 1U, Edyta Środa 1U, Daria Węglarz 1U, Julia Gubała 1U, Patrycja Janiszewska 2H, Magdalena Morawiec 3T2, Wiktoria Kozłowska 2T2, Emilia Witkowska 4H i Oliwia Szukała 2C zdeklasowały konkurencję i zajęły I miejsce w Mistrzostwach Bytomia w Drużynowych Biegach Przełajowych. Na szczególne uznanie zasługują uczennice: Dominika Michalik i Edyta Środa, które stanęły na podium klasyfikacji indywidualnej. Dominika pokonała wszystkie startujące dziewczęta zajmując I miejsce, natomiast Edyta indywidualnie zajęła miejsce III.
Chłopakom niestety mimo starań nie poszło tak dobrze jak dziewczętom i zajęli V miejsce. Chłopcy wystartowali w składzie: Patryk Bloch 1U, Bartłomiej Nowrot 1U, Szymon Kaszuba 1U, Kamil Szczepański 1H, Patryk Starużyk 1H, Michał Figura 4T i Michał Nowakowski 4T.

Łyżwiarstwo Szybkie - Medale dla uczniów ZSGH

Jak co roku, uczniowie ZSGH wzięli udział w Mistrzostwach Bytomia w Łyżwiarstwie Szybkim oraz wywalczyli w tym sezonie łyżwiarskim aż 5 medali. Zawody odbyły się 17 marca 2018r. na lodowisku OSiR w Bytomiu.

Wicemistrzowstwo Bytomia w piłce ręcznej chłopców

W zakończonych Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorów reprezentacja ZSGH Bytom zjęła II miejsce. Najpierw wygrali grupę pokonując IV LO oraz ZSAiO, następnie pokonali drużynę Państwowych Szkół Budownictwa i po zaciętym boju musieli uznać wyższość tylko Zespołu Szkół Mechaniczno Elektronicznych. Reprezentację naszej szkoły przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski, a tworzyli ją: Miszuda Oskar, Mirowski Wiktor, Gudaj Daniel, Sowa Marcel, Gawlikowski Michał, Żyłka Dawid, Świerc Przemysław, Dinh Lien Dawid, Handziuk Miłosz, Wilant Dawid, Wincencik Mateusz, Kania Dawid.

I i II miejsce dla uczennic ZSGH w pływaniu

W Miejskich Zawodach Pływackich organizowanych przez OSiR Bytom, w dniu 18.11.2017r. uczennica Klaudia Bartkowiak z klasy 1H w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Natomiast w dniu 14.11.2017r. w Międzyszkolnych Zawodach Pływania uczennica Patrycja Lach z klasy 4T, w konkurencji indywidualnej zajęła II miejsce. Uczennice w składzie: Klaudia Bartkowiak (1H) – 100 m. stylem zmiennym IV miejsce, Alicja Pawlaczek (3H) - 50 m. stylem grzbietowym IV miejsce, Patrycja Lach (4T) - 50 m. stylem dowolnym II miejsce na tych zawodach drużynowo wywalczyły IV miejsce. W kategorii chłopców w zawodach wystartował tylko jeden uczeń Michał Nowakowski z klasy 4T zajmując VI miejsce na 100 m. stylem klasycznym.

IV miejsce Naszych szczypiornistek!

Reprezentacja naszej szkoły w listopadzie brała udział w Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorek. Po ciężkich bojach w grupie i finałach, dziewczyny uplasowały się na IV miejscu w Bytomiu. Skład drużyny stanowiły: JASZYK Wioleta 4UL, LIPIŃSKA Paulina 4UL, WITKOWSKA Emilia 4H, RODZEŃ Iwona 3T2, JACHURSKA Nicol 2U, KOKOSZKA Paulina 2U, KRAWCZYK Klaudia 2H, KOWALSKA Nicole 2H, SZYMAŃSKA Paulina 2H, SKÓRKA Paulina 2H, KRAKOWSKA Wiktoria 1H, MAREK Monika 1H, KRAKOWSKA Weronika 1H.
Reprezentację przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski.

Sukces ZSGH w Tenisie stołowym - III i IV miejsce

W dniu 24 października 2017 roku odbyły się międzyszkolne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Uczniowie w składzie: Michał Czapla (2T2), Jan Szydłowski (1U) i Kamil Labus (2T2) zajęli III miejsce przegrywając jedynie z IV i I Liceum Ogólnokształcącym., natomiast dziewczęta w składzie: Wiktoria Bacik (4T), Wiktoria Klimczyk (1H) i Aleksandra Gajek (2H) po zaciętym boju przegrały walkę o trzecie miejsce i ostatecznie uplasowały się na miejscu czwartym.