Wicemistrzostwo Bytomia w Piłce Siatkowej obronione

Pomału zaczynamy się przyzwyczajać do tego, że żeńska reprezentacja naszej szkoły rok w rok wraca z Mistrzostw Bytomia w piłce siatkowej z medalem. W tym roku udało się ponowie stanąć na podium i obronić drugie miejsce. Zadanie wydawało się dużo trudniejsze niż rok temu, gdyż z podstawowego składu ubyły trzy podstawowe zawodniczki Natalia Matuszczyk, Milena Zalewska i Martyna Jakubowska. Mimo tych kadrowych trudności nasze dziewczyny stanęły na wysokości zadania i obroniły drugą pozycję a łatwo nie było. Nie wystygły jeszcze emocje po wtorkowym meczu eliminacyjnym z ILO gdzie nasza drużyna w decydującym secie przegrywała już 8 do zera, ale dzięki waleczności i świetnej zagrywce Oliwi Romanik udało się rozstrzygnąć to bardzo stresujące i trudne spotkanie na naszą korzyść. Na pochwałę zasługują nasi kibice, czyli uczniowie z klasy 3H, którzy pod kierunkiem pani mgr Beaty Popowicz w niczym nie ustępowali liczniejszej grupie składającej s ię z kibiców IVLO.
Skład naszej reprezentacji: Szymańska Paulina 4H, Romaniuk Oliwia 4T2, Kokoszka Paulina 4U, Bartkowiak Klaudia 3H, Piecha Wiktoria, Janica Paulina.
Zawodniczki rezerwowe: Wożniak Nicole 3H, Modrzejewska Wiktoria3H, Nowak Ines 2T1, Rębielak Alicja 1T1, Kryspin Roksana 1T1, Witek Weronika 1UH, Dziedzic Wiktoria 1C1.
Trenerami naszej drużyny byli: mgr Witold Mieszko oraz mgr Krzysztof Gubała.

Galeria

Paulina Kokoszka wicemistrzynią w Badmintonie

Uczennica klasy 4U Paulina Kokoszka w dniu 13.11.2019 wzięła udział w zawodach Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie, na których zajęła II miejsce
Gratulujemy Paulinie sukcesu oraz życzymy kolejnych.

Wspaniały sukces Szymona Pyrdoła z klasy 1T2

Wspaniałe sukcesy naszego ucznia Szymona Pyrdoła z klasy 1T2. Na odbywających się we Włoszech w miejscowości Carrara Mistrzostwach Świata w MMA Szymon wywalczył brązowy medal. Natomiast tydzień później w Sochaczewie zdobył wicemistrzostwo Polski!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Kolejny sukces naszych tenisistów stołowych!

Drużyna męska ZSGH zdobywając Mistrzostwo Bytomia niespełna trzy tygodnie temu, przeszła do kolejnej fazy rozgrywek.  Następnym etapem były Mistrzostwa Rejonu w Licealiadzie. Naszym przeciwnikiem był Mistrz Piekar Śląskich. Mecz był bardzo zacięty. Duże problemy miał nasz lider Michał Czapla, który początkowo nie potrafił poradzić sobie z trudnym rotacyjnym serwisem swojego rywala. W miarę upływu czasu jednak udało się rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść. Jankowi Szydowskiemu poszło troszkę łatwiej choć wyszedł na mecz mocno spięty i nie uniknął kilku niepotrzebnych błędów. Po meczach singlowych przyszła kolej na debla. Emocje sięgały zenitu, gdyż nasi przeciwnicy prowadzili już w meczu 2:0. Trener zmuszony był poprosić o czas i po udzieleniu kilku cennych wskazówek nasi zawodnicy poprawili grę i udało się wygrać 3:2 zdobywając tym samym pierwsze miejsce w tym turnieju.
Drużyna ZSGH awansowała do półfinału wojewódzkich rozgrywek. Tu natrafiliśmy na zawodników Tarnowskich Gór, Zabrza i Rudy Śląskiej zajmując czwarte miejsce.
Skład naszej reprezentacji: Michał Czapla, Kamil Labus kl. 4T2, Jan Szydłowski kl. 3U
Trener: mgr Witold Mieszko.

Galeria

Złoto w tenisie stołowym chłopców!

Pierwszy raz w historii naszej szkoły udało się wywalczyć męskiej reprezentacji złoty medal w tenisie stołowym chłopców. Tegoroczne mistrzostwa Bytomia stały na bardzo wysokim poziomie, a w kilku szkołach występowali zawodnicy klubowi którzy wyczynowo trenują kilka razy w tygodniu. Do rozgrywek zostało zgłoszonych jedenaście drużyn męskich i dziewięć żeńskich.
Pierwsze zmagania rozpoczęły nasze dziewczyny w składzie Paulina Janica 2H, Wiktoria Klimczyk 3H i Aleksandra Gajek 4H. Naszym zawodniczkom udało się wywalczyć czwarte miejsce choć podium było w naszym zasięgu. W końcówce ostatniego piątego meczu zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi, a wtedy mogli byśmy się cieszyć z brązowego medalu.
Drużyna męska w składzie Michał Czapla 4T2, Jan Szydłowski 3U i Mateusz Regulski 4T2 przeszli przez pierwszą fazę jak burza pokonując wszystkich rywali w stosunku 3:0.
Dopiero w półfinale napotkali zacięty opór, a o z wycięstwie musiało decydować aż pięć meczy.
Przeciwnikiem naszych chłopaków w finale był Zespół Szkół Technicznych. W spotkaniu finałowym nie brakowało dramaturgii. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. O zwycięstwie zadecydował ostatni pojedynek i do samego końca nie było wiadomo kto wygra. W decydującym secie nasz kapitan uzyskał kilku punktową przewagę, która jednak z zaczęła topnieć. Doszło do remisu 10:10 i mecz toczył się na przewagi. W końcówce Michał wykazał się większym doświadczeniem i zachował więcej zimnej krwi. Po chwili mogliśmy się cieszyć ze złotego medalu.
Trenerem drużyny był mgr Witold Mieszko.

Galeria