@zsghbytom
  • pic1
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
Do wakacji zostało tylko 13 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl



plan lekcji


dziennik

Uczniowie z ZSGH Bytom na Sycylii!
08-06-2026 20:54:53
Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu rozpoczęła zagraniczny staż zawodowy w ramach programu Erasmus+! Tym razem uczestnicy projektu wyjechali do Palermo na Sycylii, gdzie będą zdobywać doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy.

Podczas pobytu uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności zawodowe i językowe, a także poznawać kulturę, tradycje oraz codzienne życie mieszkańców Włoch. To doskonała okazja do zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania samodzielności oraz poszerzania horyzontów.

Nasi uczniowie reprezentują nie tylko ZSGH w Bytomiu, ale również miasto Bytom, promując jego potencjał i młodzież na arenie międzynarodowej.

Życzymy uczestnikom udanego pobytu, wielu sukcesów podczas praktyk i niezapomnianych wspomnień!

Dyrektor    
Wicemistrzostwo Bytomia w piłce koszykowej 3x3
04-06-2026 09:16:03
Pod koniec maj nasze uczennice brały udział w turnieju streetballa czyli piłce koszykowej 3x3 i osiągnęły sukces w postaci drugiego miejsca w Bytomiu. Nasza reprezentacja grała w składzie:
Mankiewicz Oliwia, Smarzok Anna i Szuman Dominika – wszystkie z klasy 1C oraz Kowalkowska Dominika z klasy 2CK. Nasza męska drużyna zajęła piąte miejsce. 
Drużyny poprowadził podczas zawodów mgr Roman Olszowski. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria
R. Olszowski    
Piknik Europejski za nami! Ruch, zdrowie i europejska energia!03-06-2026 15:13:51
W miniony piątek (29.05) nasza szkoła tętniła życiem! Tym razem udowodniliśmy, że podróże i edukacja europejska idealnie łączą się z dbaniem o zdrowie i formę! Zobaczcie podsumowanie w pigułce:

Stoisko Erasmusa – nasi stażyści radzili, jak przygotować się do wyjazdu, ale też jak dbać o zdrowie psychiczne i radzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach za granicą. Przećwiczyli również rozmowy kwalifikacyjne – można było się spróbować w interakcji ze stażystami.
 
Ruch to zdrowie! – korytarze i przerwy między meczami opanował taniec! Dziękujemy naszym animatorkom za dawkę endorfin i genialne układy prosto z Teneryfy. Aktywne przerwy to jest to!
 
W zdrowym ciele zdrowy duch – nasi stażyści podczas pogadanki przypomnieli, że silna psychika i dobre nawyki to klucz do sukcesu na zagranicznym stażu.
 
Smaki Hiszpanii w wersji FIT– klasy gastronomiczne wzięły na warsztat kuchnię hiszpańską. Czy może być zdrowo? Oczywiście! Uczniowie pokazali, jak modyfikować przepisy, by były lekkie, pełne witamin i zgodne z zasadami zdrowego żywienia.

Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i solidną d [...pokaż więcej]
K. Drabik    
Wycieczka klasy 1UH – Sokole Ranczo w Biskupicach02-06-2026 08:40:01
W dniach 27-29 maja odbyła się wycieczka klasy 1UH do Sokolego Rancza w Biskupicach, u podnóża największego rezerwatu Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Sokole Góry. Przywitała Nas piękna pogoda, a panujący klimat i atrakcyjność ośrodka przeszła nasze oczekiwania. Po przywitaniu z właścicielem gospodarstwa i zakwaterowaniu przystąpiliśmy do zwiedzania ośrodka. Rozpoczęliśmy od przejścia popularną Aleją Brzozową do kamiennych kręgów i nie tak wcale małym mini zoo - zagrody zwierzęcej, części sportowo rekreacyjnej i wypoczynkowej. Po obiedzie każdego dnia był czas na odpoczynek, a po podwieczorku do kolacji poświęcaliśmy czas na korzystanie z toru sprawnościowego OCR oraz na gry i zabawy w fresbee, petanque/bule lub dowolnym momencie na zaglądanie w zagrody konne i mini zoo. Po kolacji odbyła się klasowa dyskoteka, którą zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem swojskiej kiełbaski. Każdego dnia serwowano nam bardzo smaczne cztery posiłki, w których stosowano własne wyroby mięsne i wędliniarskie, a dodatkową atrakcją w ośrodku były lody włoskie Gelato. Grupa uczniów o profilu hotelarskim podczas pobytu mogła zobaczyć specyfikę obsługi gości i zakwaterowania w ośrodku agroturystycznym. Natomiast grupa uczniów o profilu turystycznym dodatkowo spędzała czas w klasowym gronie na animacjach czasu wolnego jakim były gry i zabawy taneczne oraz w kolejnym dniu udała się szlakiem turystycznym, biegnącym przez około 7 km lasu do Olsztyna, gdzie znajduje się przepiękne pole widokowe, z wysoko umiejscowionymi i dobrze zachowanymi ruinami i basztą zamku. Po powrocie [...pokaż więcej]
K. Gubała    
Dzień Sportu w ZSGH
01-06-2026 20:38:23
Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu”. Rozpoczęliśmy od zajęć pilatesu, które pod fachowym okiem pani mgr Joanny Kozłowskiej-Nowak przebiegały na sali gimnastycznej. Uczennice mocno zapracowały na słodki poczęstunek, który wszyscy uczestnicy w tym dniu otrzymali z rąk prowadzących. Następnie rozegrany został mini turniej piłki siatkowej, którą to dyscyplinę przygotował i sędziował mgr Sebastian Przywara, gdzie trzy drużyny dzielnie rywalizowały o wygraną. Zakończyliśmy tradycyjnie miniturniejem piłki koszykowej, gdzie również rywalizowały trzy drużyny, które mocno wsparła obecność i udział w grze naszego konserwatora pana Sebastiana Niezgody. Rozgrywki przygotował i poprowadził mgr Roman Olszowski.
Zapraszamy do galerii i do udziału w następnym „Dniu Sportu” w przyszłym roku.
Galeria
R. Olszowski    
Powodzenia podczas egzaminu zawodowego‼️
29-05-2026 18:53:36
Drodzy uczniowie! Przed Wami ważny moment, do którego przygotowywaliście się przez długi czas. To okazja, aby spokojnie i rzetelnie pokazać swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte podczas zajęć praktycznych i teoretycznych. Warto zaufać sobie i podejść do egzaminu z opanowaniem - macie solidne podstawy, by poradzić sobie z każdym zadaniem.
Pamiętajcie, aby uważnie czytać polecenia, dobrze zaplanować swoją pracę i działać krok po kroku. Nawet jeśli pojawi się trudniejsze zadanie, zachowajcie spokój i spróbujcie wykorzystać to, co już wiecie - często to wystarczy, by znaleźć właściwe rozwiązanie.
Życzę Wam jasnego umysłu, koncentracji i wiary we własne możliwości. Niech ten egzamin będzie dla Was nie tylko sprawdzianem, ale też potwierdzeniem zdobytych kompetencji.
Trzymam za Was mocno kciuki – powodzenia!
Dyrektor    
„Hazard? Nie daj się wciągnąć”
29-05-2026 12:52:48
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3U, 3T oraz 3H uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez pracownika Krajowej Izby Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Podczas prelekcji omówiono zagrożenia związane z hazardem, konsekwencje prawne oraz skutki uzależnień. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i uświadomić sobie, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Krajowej Izby Skarbowej za ciekawe i wartościowe spotkanie.
Galeria
A. Kullman    
ZSGH w Bytomiu uhonorowany statuetką Iskierki28-05-2026 20:39:47
W dniu uroczystego koncertu z okazji 20-lecia Fundacji ISKIERKA, który odbył się 27 maja 2026 r. w NOSPR w Katowicach, nasza szkoła – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu – została wyróżniona wyjątkową statuetką Iskierki.

To niezwykle cenne wyróżnienie jest wyrazem uznania za współpracę, zaangażowanie, imponujące zbiórki i skuteczność w organizowanych inicjatywach, promowanie wolontariatu z pasją i smakiem oraz wsparcie działań podejmowanych przez Fundację na rzecz dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową.

Jubileuszowy koncert „Efekt Iskierki” to wydarzenie, w którym mali pacjenci po przejściach onkologicznych wystąpili na jednej scenie z największymi gwiazdami. Uroczysty koncert zgromadził wielu znamienitych gości, przyjaciół i partnerów Fundacji. Na scenie zagrała
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna pod opieką Piotra Sutta wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Adama Sztaby. Pojawili się także m.in. Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Dikanda. Do tego nieszablonowego koncertu dołączył sam Sting ze swoim Virtual Pre-recorded Performance. Koncert prowadzili: Jarosław Boberek i Mirosław Neinert. Gościem specjalnym była Pani Prezydentowa Jolant [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Powodzenia na egzaminie zawodowym‼️28-05-2026 20:22:18

Przypominam, że w dniach od 1 - 5 czerwca 2026 r. odbywać się będą w naszej szkole egzaminy zawodowe.

Część praktyczna (model „d”)
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 9.00 kwalifikacja HGT.03; HGT.07; HGT.12;
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 13.00 kwalifikacja HGT.08; HGT.06.
Część pisemna
  • 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 9.00; 11.00; 13.00 wg harmonogramu.
Część praktyczna (model „w”)
  • Od 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 8.00; 12.00; 12.30 kwalifikacja HGT.02; SPC.01 wg harmonogramu.
Pamiętajcie, że na egzamin należy zgłosić się godzinę przed wyznaczonym terminem z dokumentem tożsamości.
Życ [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Europejski Piknik – ‘W zdrowym ciele zdrowy duch”- Finał Europejskich Dni Młodzieży
25-05-2026 16:11:07
29 maja przy okazji Dnia Sportu zapraszamy na podsumowanie Dni Młodzieży organizowanych w szkole w dwóch etapach. Pierwszy etap został zakończony – 28.04 odbył się Bieg Erasmusa, podczas którego 2 grupy uczestników tegorocznych staży zagranicznych brały udział w biegu. Po podsumowaniu pikniku będziecie mogli zobaczyc fimik
z wydarzenia. Jedna grupa biegła w Parku Miejskim w Bytomiu i druga grupa biegła w Los Cristianos na Teneryfie. Podczas biegu p. romowaliśmy hasła "Run for experience!", "Level Up Your Health","Erasmus+: More than just a flight, it's a stride!"
Wielki finał naszej akcji promującej zdrowie odbędzie się w piątek podczas szkolnego Dnia Sportu. Zapraszamy klasy gastronomiczne na wykład, podczas którego uczniowie pokażą wam walory kuchni hiszpańskiej z opcjami zdrowszymi, które można przygotować zarówno na zajęciach jak i w domu. Wszyscy uczniowie zaproszeni są na przerwy lekcyjne na parter szkoły gdzie uczennice z klas turystycznych będą prowadziły warsztaty animacyjne – pokażą wam jak łączyć ruch z muzyką i jak dobrze się przy tym bawić. Stażyści obu grup podziela się z wami wrażeniami ze staży i przekażą jak dbać o dobre odbycie stażu i jak aktywnie spędzać czas wolny przy okazji poznając kulturę kraju, w którym odbywamy staż.
Na prezentację zapraszamy przedstawicieli klas – samorządy oraz wszystkich zainteresowanych aplikacją do Programu Erasmus+ w kolejnym roku szkolnym. W trakcie dnia będzie również działało stoisko informacyjno- warsztatowe, gdzie będziecie mogli – sprawdzić swoją odporność psychiczną oraz poznać jak radzicie sobie w sytuacji trudnej. Odbędą się ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ oraz będziecie mogli zmierzyć
się z reżyserowanymi scenkami sytuacji kłopotliwych, które mogą wydarzyć się na stażu.

Program dnia: (komunikat z zapisami będzie puszczony po klasach w środę 27.05)
  • 8.55 – 9.40 – prezentacje ze staży – sala multimedialna
  • 9.50 – 10.35 – kuchnia hiszpańska w zdrowszej odsłonie wykład dla klas gastronomicznych - sala multimedialna
  • 10.35 – 12.30 – stoisko – Dbamy o nasz psychiczny dobrostan – scenki i ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ – korytarz 1 piętro
  • 9.40 – 12.45 – animacje przy muzyce na korytarzu szkolnym – parter przy przejściu. 
K. Drabik    
Wszystkie newsy:
Wyszukiwanie:
..:: Informacja dla nauczycieli ZSGH - 12-08-2010
..:: POPRAWKOWY EGZAMIN MATURALNY - 05-08-2010
..:: Praktyki zawodowe 2010/2011 - 07-07-2010
..:: Wyniki z egzaminu maturalnego - 15-06-2010
..:: Wakacje 2010 - 27-06-2010
..:: Bezpieczne wakacje - 24-06-2010
..:: Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010 - 23-06-2010
..:: Festiwal Sztuki Kulinarnej - 22-06-2010
..:: Szkolenia - 22-06-2010
..:: Olena i czarny kot - 22-06-2010
..:: Kiermasz podręczników - 17-06-2010
..:: Zakończenie roku dla klasy 2C - 16-06-2010
..:: Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - 16-06-2010
..:: Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej - 15-06-2010
..:: Sprzedaż strojów roboczych - 14-06-2010
..:: Konkurs ShootNations 2010 - 11-06-2010
..:: Konkurs Europemobility dla młodych filmowców - 11-06-2010
..:: Feminizm XXI wieku - konkurs fotograficzny - 11-06-2010
..:: Zrób zdjęcie - wygrasz aparat - 11-06-2010
..:: Podziękowania - 10-06-2010
..:: KORBA- ZAKRĘĆ ŚLĄSKIEM 2010 - 09-06-2010
..:: Uwaga! Środa, godz. 11.40 - 07-06-2010
..:: DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W SZKOLE - 03-06-2010
..:: Bookcrossing - uwolnij książkę! - 02-06-2010
..:: Nagrody dla zdolnych uczniów - 02-06-2010
..:: Karta rowerowa i motorowerowa - 01-06-2010
..:: PODZIĘKOWANIA - 31-05-2010
..:: Zebrania z rodzicami - 25-05-2010
..:: Konkurs fotograficzny - 28-05-2010
..:: Prezentacji sześciu miejskich tras - 28-05-2010
..:: Konkurs dla młodych rysowników - 27-05-2010
..:: Wygraj i zwiedź Estonię! - 27-05-2010
..:: Przyłapani na czytaniu - 27-05-2010
..:: Warsztaty z fotografii - 26-05-2010
..:: PRAKTYKI WAKACYJNE - 26-05-2010
..:: Zwycięzcy konkursu Przyłapani na czytaniu - 24-05-2010
..:: O warsztatach Korby raz jeszcze - 20-05-2010
..:: Warsztaty w ramach Projektu Korba - 20-05-2010
..:: Nocny spacer po muzeach i obiektach kulturalnych - 14-05-2010
..:: Wykaz pomocy - egzamin zawodowy - 12-05-2010
..:: Konkurs World Summit Youth Award (WSYA) - 12-05-2010
..:: Międzynarodowy Konkurs - 12-05-2010
..:: Przygotuj plakat o prawach chorych na AIDS - 12-05-2010
..:: Konkurs na plakat - 12-05-2010
..:: AKCJA CHARYTATYWNA "BUKIECIK DLA MAMY" - 10-05-2010
..:: Stypendium szkolne - 10-05-2010
..:: KORBA - ZAKRĘĆ ŚLĄSKIEM - 05-05-2010
..:: Matura 2010 - 03-05-2010
..:: III Miedzyszkolny Turniej Młodych Talentów - 29-04-2010
..:: Koncert A Chopin Odyssey - 29-04-2010
..:: Żegnaj szkoło! - 28-04-2010
..:: PRAKTYKI WAKACYJNE - 28-04-2010
..:: Akademia - 28-04-2010
..:: Wykład dla klasy 1H2 i 2K - 27-04-2010
..:: PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW - 27-04-2010
..:: Przyroda za unijne dotacje - 26-04-2010
..:: Śladami Funduszy Europejskich - 26-04-2010
..:: Zielony Tydzień o bioróżnorodności - 26-04-2010
..:: Przyłapani na czytaniu - 26-04-2010
..:: Międzyszkolny Konkurs Piosenki - 25-04-2010
..:: Konkurs taneczny - 24-04-2010
..:: Dofinansowanie do wypoczynku. - 22-04-2010
..:: Strasburg dla naszych uczniów - 21-04-2010
..:: Szkolenie dla uczniów - egzaminy zawodowe - 21-04-2010
..:: Akademia - 21-04-2010
..:: Savoir vivre - "Sztuka wręczania prezentów" - 19-04-2010
..:: Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - 19-04-2010
..:: Matura 2011 - lista tematów z języka polskiego - 14-04-2010
..:: Zagłosuj na stronę ZSGH - 13-04-2010
..:: Savoir vivre - 12-04-2010
..:: ZAPISY NA PRAKTYKI WAKACYJNE - 09-04-2010
..:: Przyłapani na czytaniu - 08-04-2010
..:: Wycieczka do Auschwitz - 07-04-2010
..:: Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej - 07-04-2010
..:: Savoir vivre - 07-04-2010
..:: Katyń - wystawka historyczna - 07-04-2010
..:: Zebrania z rodzicami - 06-04-2010
..:: Kurs maturalny z matematyki - 06-04-2010
..:: Kiermasz wiosenno-wielkanocny - 29-03-2010
..:: DZIEŃ ZIEMI 2010 - 29-03-2010
..:: Konkurs Talentów Szkół Ponadgimnazjalnych - 26-03-2010
..:: Rekolekcje wielkopostne - 25-03-2010
..:: KONKURS "BEZPIECZNE MIASTO" - 25-03-2010
..:: Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz - 23-03-2010
..:: KIERMASZ WIOSENNO-WIELKANOCNY - 22-03-2010
..:: I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie - 19-03-2010
..:: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur - 16-03-2010
..:: Konkurs na plakat o prawach dziecka - 16-03-2010
..:: Łyżwiarstwo Szybkie - 15-03-2010
..:: 27 marca - Godzina Ziemi 2010 - 13-03-2010
..:: Młodzieżowy festiwal video "Plural +" - 13-03-2010
..:: Wyraź, co myślisz. Zrób film! - 13-03-2010
..:: Konkurs fotograficzny "Przyjaciół Ziemi" 2010 - 13-03-2010
..:: Konkurs fotograficzny Nanoyou - 13-03-2010
..:: EuroTwitt czeka na korespondencje - 13-03-2010
..:: Europejski Konkurs na projekt kasku - 13-03-2010
..:: KONKURS WYCHOWAWCA ROKU 2010 - 11-03-2010
..:: Konkurs dla maturzystów - 10-03-2010
..:: Piątkowe spotkanie savoir-vivre - 08-03-2010
..:: Dzień Kobiet - 08-03-2010
aktualna galeria
spacer po ZSGH
office 365
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
18.97.14.83
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 55265799 razy.
Obecnie: 15 gości online 
wróć do górę