@zsghbytom
 • pic1
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
Do wakacji zostało 4 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
translate
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.plplan lekcji


dziennikKorba to projekt dla młodych,
przedsiębiorczych
i pozytywnie zakręconych!


Oficjalna strona Projektu

PROJEKT KORBA - ZAKRĘĆ SIĘ!

"KORBA to projekt dla ambitnych i przedsiębiorczych młodych ludzi. Dla tych, którzy mają mnóstwo pomysłów, pasję, zapał i pragną zakręcić rzeczywistością!".
Adresowany jest do młodzieży z trzech województw : śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.
Z przyjemnością informujemy, że już trzeci raz nasi uczniowie zakwalifikowali się do Projektu Korba. Spośród setek zgłoszonych projektów wybrano w tym roku m.in. projekt Patrycji Sosny z IH1. Patrycja zamierza przeprowadzić akcję promocji zdrowego żywienia wśród dzieci bytomskich szkół podstawowych. Zanim to jednak uczyni, bierze udział w bezpłatnych czterodniowych warsztatach wyjazdowych Korby w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym w Burzeninie, poświęconych następującym tematom:
 1. Budowanie zespołu, zarządzanie zespołem.
 2. Komunikacja, asertywność, rozwiązywanie konfliktu.
 3. Kreatywność, liderstwo.
Bardzo gratulujemy sukcesu!!!

Projekt Korba 2011 - Wesołe witaminki
Patrycja Sosna
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu
Motto projektu: Niech twoje pożywienie będzie lekarstwem...
Hipokrates


Droga do sukcesu:
Projekt został zgłoszony do konkursu w maju 2011i okazał się na tyle interesujący, że jego autorka, Patrycja Sosna, została zaproszona w czerwcu na czterodniowe warsztaty Korby. Dzięki uczestnictwu w nich nabywała pod okiem wyszkolonych trenerów nowych umiejętności: uczyła się komunikacji interpersonalnej, diagnozy ról zespołowych, a także dynamiki rozwoju zespołu. W młodych ludziach kształcono także cechy lidera oraz umiejętność przewodzenia w grupie, jak również asertywną postawę w sytuacjach napięć i konfliktów. Podczas warsztatów Patrycja wykazała się kreatywną postawą i inicjatywą, dzięki czemu zakwalifikowała się na siedmiodniowy obóz Korby, w drugiej połowie sierpnia, a tym samym Jej projekt został zakwalifikowany do realizacji. Realizacja przedsięwzięcia miała miejsce między 1 września a 30 listopada 2011 roku.

Cele projektu:
 1. Przekonanie dzieci do zdrowego odżywania, czego pozytywne skutki na pewno odczują w przyszłości.
 2. Wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych.
 3. Kształtowanie krytycznej oceny asortymentu szkolnych sklepików.
 4. Upowszechnianie za pośrednictwem dzieci prozdrowotnych zachowań w rodzinie.
Adresatami projektu byli uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Zaplanowaliśmy w ramach projektu następujące działania:
 1. Zaproszenie dietetyka na spotkanie z dziećmi w ich szkole, a w tym przeprowadzenie konkursu plastycznego.
 2. Zajęcia warsztatowe w naszej szkole - komponowanie przez dzieci zdrowych posiłków z naturalnych owoców i warzyw i wspólna ich konsumpcja - zdrowe odżywianie powinno być również przyjemnością.
 3. Spotkanie z rodzicami uczniów klasy III a w Szkole Podstawowej nr 4.
 4. Zajęcia warsztatowe - dekorowanie świątecznych pierników, spotkanie w sali multimedialnej z uczestnikami projektu; wspólne zabawy i praca dzieci, młodzieży szkoły średniej, nauczycieli i rodziców.
 5. Wizyta Świętego Mikołaja - wręczanie prezentów.
 6. Podsumowanie projektu: rozdanie pamiątkowych dyplomów uczestnikom.
Wszystkie te działania służyły osiągnięciu zaplanowanych efektów - promocji zachowań prozdrowotnych, zdobyciu wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, integracji rodziny, świetnej zabawie.

Etapy realizacji:

10 października dzieci spotkały się w swojej szkole z dietetykie, Panią Joanną Gadomską. Zajęcia dotyczyły wpływu zdrowej żywności na stan zdrowia, przede wszystkim dzieci. W formie prezentacji multimedialnej zostały przedstawione dzieciom informacje na temat zdrowego odżywiania. Następnie trzecioklasiści rozwiązywali krzyżówki o tematyce prozdrowotnej oraz wykonali prace plastyczne na temat najbardziej pożądanych składników zdrowej diety - rysunki zostały wyeksponowane na tablicy i wszystkie ocenione jako najlepsze!

20 października uczniowie klasy III a i ich wychowawczyni, Pani Iwona Zwadło, odwiedzili naszą szkołę, aby wziąć udział w zajęciach warsztatowych. Najpierw trzecioklasiści obejrzeli w sali multimedialnej film edukacyjny promujący zdrową żywność i zdrowe odżywianie, a następnie wzięli udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez Panią Małgorzatę Muzykę - dzieci samodzielnie, pod opieką uczniów drugiej grupy klasy IK przyrządzały sałatki owocowe. Były też uczestnikami pokazu carvingu, który przygotowała dla nich Monika Flak z IVT1. Wzięły też udział w pokazie ozdobnego składania serwetek w wykonaniu Kamili Gacy i Sandry Matejczyk z IVT2. Na koniec zostały "wyposażone" w drugie śniadanka, składające się, oczywiście, tylko ze zdrowej żywności.

15 listopada odbyło się spotkanie rodziców uczniów klasy III a z dietetykiem, Panią Joanną Gadomską, i Panem Dariuszem Mączką, naszym nauczycielem przedmiotów zawodowych, poświęcone zdrowemu odżywianiu dzieci. Rodzice otrzymali od prowadzących liczne materiały edukacyjne oraz, na specjalne życzenie matek - przepisy na zdrowe posiłki. Spotkanie odbyło się w "towarzystwie" zdrowego jabłecznika i babki piaskowej, również zdrowej i ekologicznej, oraz owocowej herbatki.

6 grudnia zorganizowaliśmy dla dzieci jeszcze jedno spotkanie warsztatowe w naszej szkole. Wizyta rozpoczęła się od strojenia naszej szkolnej, żywej pachnącej choinki w białe anioły, które dzieci przygotowały specjalnie na tę okazję. Następnie pod opieką Pani Joanny Korzeniowskiej maluchy zajmowały się zdobieniem pierników, aby móc je, takie pięknie udekorowane, zjeść w przygotowanej specjalnie na tę okazję sali multimedialnej. Nie była to jedyna tego dnia niespodzianka! Nie zawiódł bowiem Św. Mikołaj, o wizytę którego zabiegaliśmy kanałami dyplomatycznymi od poprzedniego roku; potwierdziła się też legendarna hojność Świętego - wszystkie dzieci i uczestniczący w projekcie dorośli zostali obdarowani. W zamian Św. Mikołaj wysłuchał kolęd w wykonaniu klasowego chóru, a nawet indywidualnych wykonów, nazwijmy to, piosenek okolicznościowych.
Spotkanie zakończyła uroczystość podsumowania Projektu Korba połączona z wręczeniem dyplomów z podziękowaniami dla wszystkich zaangażowanych w realizację projektu - wszystkim tym ludziom dedykowana została myśl Hermana Gmeinera: Wszystko, co wielkie w naszym świecie, zdarza się dlatego, że ktoś robi więcej niż musi.

17 grudnia w kinie Rialto w Katowicach odbyła się Wielka Gala Korby, uroczystość kończąca realizację autorskich projektów młodych zaangażowanych ludzi z 3 województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. W naszej szkole swój projekt realizowała Patrycja Sosna - skutecznie i z sukcesami, ponieważ została finalistką Korby. Patrycja otrzymała dyplom następującej treści: Za udział w finale PROJEKTU KORBA 2011 z gratulacjami za osiągnięcia w działalności liderskiej, rozwój osobisty oraz za rezultaty autorskiego przedsięwzięcia zrealizowanego w ramach Projektu Korba.

Projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem różnych osób. Dzięki temu udało nam się pozyskać sponsorów, bez których przedsięwzięcie nie byłoby tak spektakularnym sukcesem, są to: Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu Pani Małgorzata Niewrzela, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu, Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Pani Renata Kyrcz, koleżanki - Ola Bystranowska i Marta Nowak oraz piekarnia z Piekar Śląskich. Wszystkim, którzy nam pomogli, bardzo dziękujemy: nauczycielom Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu - Pani Małgorzacie Muzyce, Pani Joannie Korzeniowskiej, Pani Renacie Kyrcz, Panom Dariuszowi Mączce i Rafałowi Kapicy; uczniom - Marcie Nowak, Oli Bystranowskiej, Sandrze Nicpoń z IIH1, Monice Flak z IVT1, Kamili Gacy i Sandrze Matejczyk z IVT2, Pawłowi Gonerze i Piotrkowi Kozakowi z IIH1, Oli Berezowskiej z IVH2, uczniom drugiej grupy klasy IK i IVT1; Państwu Joannie Gadomskiej i Marcinowi Domagalskiemu.
Najbardziej dziękujemy Dzieciakom z III a i Pani Iwonie Zwadło, ich wychowawczyni, za efektywną współpracę!

Ta impreza, jak i wszystkie w naszej szkole, była kolejnym naszym sukcesem!

Danuta Domagalska, opiekun projektu

aktualna galeria
spacer po ZSGH
strona zawodowa
gazetka zsgh
office 365
english films
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
44.221.73.157
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 38970025 razy.
Obecnie: 70 gości online 
wróć do górę