@zsghbytom
 • pic1
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
Do wakacji zostało 4 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
translate
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.plplan lekcji


dziennik

Prezentacja miasta Bytomia

Bytom leży na Wyżynie Śląskiej, w województwie śląskim. Historia miasta sięga XI wieku, kiedy to król Bolesław Śmiały wybudował na Wzgórzu Małgorzaty zamek. W połowie XIII wieku Bytom otrzymał prawa miejskie; dokument podpisany przez opolskiego księcia z rodu Piastów, Władysława, pochodzi z roku 1254.
Dzięki bogactwom naturalnym takim, jak ruda, węgiel kamienny, Bytom się rozwijał, a jego mieszkańcy - bogacili. W mieście pozostały do dziś liczne ślady dawnej świetności, pamiątki współistnienia różnych kultur.

Prezentacja szkoły

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich
41-902 Bytom
ul. Żeromskiego 26
tel./fax.: (+48)32 2813841
              (+48)32 2810487
email: sekretariat@zsgh.bytom.pl

Dyrekcja szkoły:
Dyrektor   mgr Witold Sbirenda
mgr Witold Sbirenda
Wicedyrektor   mgr inż. Beata Ochmańczyk

Kierownik szkoleń   mgr inż. Renata Kyrcz
Zastępca kierownika szkoleń   mgr Katarzyna Drabik
mgr Katarzyna Drabik
Pedagog szkolny   mgr Anna KullmanSTRONA KUCHARZY, CUKIERNIKÓW, HOTELARZY I TURYSTÓW ZSGH BYTOM


Szkoła Gastronomiczno-Hotelarska została założona w 1945 roku. Pierwszym dyrektorem placówki był Michał Utecki. Obecnie szkoła nosi nazwę: Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Do szkoły uczęszcza ponad 500 uczniów w wieku od 14 do 20 lat.
Kadra nauczycielska składa się z wykształconych i przygotowanych do pracy z młodzieżą fachowców. Szkoła dzieli się na 19 oddziałów. Dysponuje dobrze wyposażonymi warsztatami do nauki zawodu, klasopracowniami do nauki przedmiotów ogólnokształcących, takich jak chemia, fizyka, języki obce oraz pracowniami komputerowymi. W szkole uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę i kwalifikacje, ale uczą się także życzliwie i efektywnie ze sobą współpracować.
Młodzież uczy się dwóch języków obcych - niemieckiego i angielskiego, przy czym osobny przedmiot stanowi nauka języków obcych zawodowych.


W ofercie edukacyjnej adresowanej do uczniów znajdują się także zajęcia pozalekcyjne, odpowiadające zainteresowaniom młodzieży, a te obejmują cały szereg zagadnień takich jak: gospodarka, polityka, integracja europejska, języki obce oraz szeroko pojęta kultura - film, teatr, muzyka, taniec. Młodzież prezentuje efekty pracy we wspomnianych kółkach zainteresowań, organizując dla całej społeczności szkolnej różne imprezy, a przede wszystkim - reprezentując szkołę na zewnątrz.

Profile szkoły:

Technikum nr 1
Zawody:
Branżowa Szkoła I stopnia nr 1
Zawody: Praktyki zawodowe w Polsce
Uczniowie, w zależności od realizowanego profilu zawodowego, odbywają miesięczne praktyki zawodowe w renomowanych restauracjach i hotelach na terenie całej Polski; także w modnych kurortach i ulubionych przez Polaków miejscowościach wypoczynkowych - w górach (Wisła, Ustroń, Szczyrk) i nad morzem - w Juracie.

Staże zawodowe w Grecji, w Niemczech i we Włoszech
W 2009 roku nawiązano współpracę z greckimi oraz włoskimi pracodawcami. Uczniowie mają możliwość odbywania trzymiesięcznych staży zawodowych w hotelach i restauracjach na wyspach greckich oraz we Włoszech.
Od roku 1996, w ramach współpracy między Polską a Niemcami, uczniowie mają możliwość odbywania trzymiesięcznych staży zawodowych w hotelach i restauracjach we wszystkich landach niemieckich. Uczniowie zarabiają w ramach tych staży ok. 300 euro miesięcznie; koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia ponosi strona pracodawcy. Na zakończenie 3-miesięcznej praktyki, pracodawca ocenia naszych praktykantów za ich osiągnięcia; znakomita większość uczniów uzyskuje oceny dobre i bardzo dobre. Podczas praktyk blokowych polscy uczniowie biorą udział w teoretycznej i praktycznej nauce zawodu, po zdanych egzaminach otrzymują odpowiednie certyfikaty.

Praktyki na Promach
Od roku szkolnego 2013/2014 uczniowie naszej szkoły mają możliwość odbywania praktyk zawodowych na promach Unity Line. Praktyki te są bezpłatne oraz skierowane do pełnoletnich uczniów kierunków hotelarskich i gastronomicznych. Praktyki odbywają się przez cały rok, co daje możliwość dogodnego doboru terminu.

Projekty zagraniczne
W szkole realizowanych jest wiele projektów współfinansowanych przez Unię Europejską dzięki którym, uczniowie odbywają staże i wyjazdy zagraniczne nabywając dodatkowe doświadczenia zawodowe.
 1. Międzynarodowy Projekt Współpracy Szkół Erasmus+ / PO WER VET
  Projekt: Innowacje drogą do sukcesu w turystyce, hotelarstwie i gastronomii (2019-2021)
  Partnerzy: Malta, Cypr
  Projekt: Zbierajmy najlepsze wzorce pracy podczas praktyki zagranicznej (2017-2019)
  Partnerzy: Cypr
  Projekt: Jak zostać profesjonalistą w swoim zawodzie? (2016-2018)
  Partnerzy: Malta
  Projekt: Młodzież z pasją - kształcenie zawodowe na południu Europy (2015-2017)
  Partnerzy: Hiszpania, Włochy
 2. Ponadnarodowa mobilność uczniów POWER
  Projekt: Międzynarodowy rozwój umiejętności zawodowych (2019-2020)
  Partnerzy: Malta
 3. Uczenie się przez całe życie (Leonardo da Vinci)
  Projekt: Śródziemnomorskie Smaki-Praktyki Zawodowe w Sercu Włoch (2014)
  Partner: Włochy
  Projekt: Projekt Dziś uczeń jutro mistrz! (2013)
  Partner: Anglia
  Projekt: Training makes perfect (2009)
  Partner: Dania
 4. Uczenie się przez całe życie (Comenius)
  Projekt: My own small bussiness - hotel on boarding house (2008-2010)
  Partnerzy: Dania, Portugalia, Turcja
 5. Młodzież w Działaniu
  Projekt: Show me, what you eat and I tell you, who you are (2008-2009)
  Partner: Turcja
Uczniowie naszej szkoły wraz nauczycielami wyjechali do Strasburga, do Parlamentu Europejskiego. Ponadto nauczyciele biorą udział w różnego rodzaju zagranicznych szkoleniach, warsztatach i seminariach. Szkoła corocznie organizuje Międzynarodowe Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie, na które zapraszani są goście z różnych krajów, nie tylko europejskich. Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania wiedzy i umiejętności uczniów, a także promocji szkoły, miasta, regionu, kraju. Podczas Warsztatów uczniowie pracują pod kierunkiem mistrzów kuchni z różnych krajów Europy oraz renomowanych polskich hoteli i restauracji.

Współpraca ze szkołami wyższymi
Szkoła podpisała porozumienia o współpracy ze szkołami wyższymi:
 • Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w Katowicach
 • Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi
 • Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Gliwicach
Sukcesy uczniów

Uczniowie odnoszą liczne sukcesy naukowe, zawodowe, artystyczne, dzięki temu, iż szkoła zapewnia im wszechstronny rozwój. Wszystkie inicjatywy służą kreowaniu ucznia dobrze przygotowanego do wyboru zawodowej drogi życiowej, cennego pracownika na polskim i europejskim rynku pracy oraz człowieka świadomego swoich możliwości.


"JAKO UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY MOŻESZ BYĆ UCZESTNIKIEM WIELKICH WYDARZEŃ!"


aktualna galeria
spacer po ZSGH
strona zawodowa
gazetka zsgh
office 365
english films
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
44.221.73.157
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 38973040 razy.
Obecnie: 73 gości online 
wróć do górę