@zsghbytom
  • pic1
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
Do wakacji zostało tylko 13 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl



plan lekcji


dziennik

Uczniowie z ZSGH Bytom na Sycylii!
08-06-2026 20:54:53
Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu rozpoczęła zagraniczny staż zawodowy w ramach programu Erasmus+! Tym razem uczestnicy projektu wyjechali do Palermo na Sycylii, gdzie będą zdobywać doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy.

Podczas pobytu uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności zawodowe i językowe, a także poznawać kulturę, tradycje oraz codzienne życie mieszkańców Włoch. To doskonała okazja do zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania samodzielności oraz poszerzania horyzontów.

Nasi uczniowie reprezentują nie tylko ZSGH w Bytomiu, ale również miasto Bytom, promując jego potencjał i młodzież na arenie międzynarodowej.

Życzymy uczestnikom udanego pobytu, wielu sukcesów podczas praktyk i niezapomnianych wspomnień!

Dyrektor    
Wicemistrzostwo Bytomia w piłce koszykowej 3x3
04-06-2026 09:16:03
Pod koniec maj nasze uczennice brały udział w turnieju streetballa czyli piłce koszykowej 3x3 i osiągnęły sukces w postaci drugiego miejsca w Bytomiu. Nasza reprezentacja grała w składzie:
Mankiewicz Oliwia, Smarzok Anna i Szuman Dominika – wszystkie z klasy 1C oraz Kowalkowska Dominika z klasy 2CK. Nasza męska drużyna zajęła piąte miejsce. 
Drużyny poprowadził podczas zawodów mgr Roman Olszowski. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria
R. Olszowski    
Piknik Europejski za nami! Ruch, zdrowie i europejska energia!03-06-2026 15:13:51
W miniony piątek (29.05) nasza szkoła tętniła życiem! Tym razem udowodniliśmy, że podróże i edukacja europejska idealnie łączą się z dbaniem o zdrowie i formę! Zobaczcie podsumowanie w pigułce:

Stoisko Erasmusa – nasi stażyści radzili, jak przygotować się do wyjazdu, ale też jak dbać o zdrowie psychiczne i radzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach za granicą. Przećwiczyli również rozmowy kwalifikacyjne – można było się spróbować w interakcji ze stażystami.
 
Ruch to zdrowie! – korytarze i przerwy między meczami opanował taniec! Dziękujemy naszym animatorkom za dawkę endorfin i genialne układy prosto z Teneryfy. Aktywne przerwy to jest to!
 
W zdrowym ciele zdrowy duch – nasi stażyści podczas pogadanki przypomnieli, że silna psychika i dobre nawyki to klucz do sukcesu na zagranicznym stażu.
 
Smaki Hiszpanii w wersji FIT– klasy gastronomiczne wzięły na warsztat kuchnię hiszpańską. Czy może być zdrowo? Oczywiście! Uczniowie pokazali, jak modyfikować przepisy, by były lekkie, pełne witamin i zgodne z zasadami zdrowego żywienia.

Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i solidną d [...pokaż więcej]
K. Drabik    
Wycieczka klasy 1UH – Sokole Ranczo w Biskupicach02-06-2026 08:40:01
W dniach 27-29 maja odbyła się wycieczka klasy 1UH do Sokolego Rancza w Biskupicach, u podnóża największego rezerwatu Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Sokole Góry. Przywitała Nas piękna pogoda, a panujący klimat i atrakcyjność ośrodka przeszła nasze oczekiwania. Po przywitaniu z właścicielem gospodarstwa i zakwaterowaniu przystąpiliśmy do zwiedzania ośrodka. Rozpoczęliśmy od przejścia popularną Aleją Brzozową do kamiennych kręgów i nie tak wcale małym mini zoo - zagrody zwierzęcej, części sportowo rekreacyjnej i wypoczynkowej. Po obiedzie każdego dnia był czas na odpoczynek, a po podwieczorku do kolacji poświęcaliśmy czas na korzystanie z toru sprawnościowego OCR oraz na gry i zabawy w fresbee, petanque/bule lub dowolnym momencie na zaglądanie w zagrody konne i mini zoo. Po kolacji odbyła się klasowa dyskoteka, którą zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem swojskiej kiełbaski. Każdego dnia serwowano nam bardzo smaczne cztery posiłki, w których stosowano własne wyroby mięsne i wędliniarskie, a dodatkową atrakcją w ośrodku były lody włoskie Gelato. Grupa uczniów o profilu hotelarskim podczas pobytu mogła zobaczyć specyfikę obsługi gości i zakwaterowania w ośrodku agroturystycznym. Natomiast grupa uczniów o profilu turystycznym dodatkowo spędzała czas w klasowym gronie na animacjach czasu wolnego jakim były gry i zabawy taneczne oraz w kolejnym dniu udała się szlakiem turystycznym, biegnącym przez około 7 km lasu do Olsztyna, gdzie znajduje się przepiękne pole widokowe, z wysoko umiejscowionymi i dobrze zachowanymi ruinami i basztą zamku. Po powrocie [...pokaż więcej]
K. Gubała    
Dzień Sportu w ZSGH
01-06-2026 20:38:23
Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu”. Rozpoczęliśmy od zajęć pilatesu, które pod fachowym okiem pani mgr Joanny Kozłowskiej-Nowak przebiegały na sali gimnastycznej. Uczennice mocno zapracowały na słodki poczęstunek, który wszyscy uczestnicy w tym dniu otrzymali z rąk prowadzących. Następnie rozegrany został mini turniej piłki siatkowej, którą to dyscyplinę przygotował i sędziował mgr Sebastian Przywara, gdzie trzy drużyny dzielnie rywalizowały o wygraną. Zakończyliśmy tradycyjnie miniturniejem piłki koszykowej, gdzie również rywalizowały trzy drużyny, które mocno wsparła obecność i udział w grze naszego konserwatora pana Sebastiana Niezgody. Rozgrywki przygotował i poprowadził mgr Roman Olszowski.
Zapraszamy do galerii i do udziału w następnym „Dniu Sportu” w przyszłym roku.
Galeria
R. Olszowski    
Powodzenia podczas egzaminu zawodowego‼️
29-05-2026 18:53:36
Drodzy uczniowie! Przed Wami ważny moment, do którego przygotowywaliście się przez długi czas. To okazja, aby spokojnie i rzetelnie pokazać swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte podczas zajęć praktycznych i teoretycznych. Warto zaufać sobie i podejść do egzaminu z opanowaniem - macie solidne podstawy, by poradzić sobie z każdym zadaniem.
Pamiętajcie, aby uważnie czytać polecenia, dobrze zaplanować swoją pracę i działać krok po kroku. Nawet jeśli pojawi się trudniejsze zadanie, zachowajcie spokój i spróbujcie wykorzystać to, co już wiecie - często to wystarczy, by znaleźć właściwe rozwiązanie.
Życzę Wam jasnego umysłu, koncentracji i wiary we własne możliwości. Niech ten egzamin będzie dla Was nie tylko sprawdzianem, ale też potwierdzeniem zdobytych kompetencji.
Trzymam za Was mocno kciuki – powodzenia!
Dyrektor    
„Hazard? Nie daj się wciągnąć”
29-05-2026 12:52:48
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3U, 3T oraz 3H uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez pracownika Krajowej Izby Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Podczas prelekcji omówiono zagrożenia związane z hazardem, konsekwencje prawne oraz skutki uzależnień. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i uświadomić sobie, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Krajowej Izby Skarbowej za ciekawe i wartościowe spotkanie.
Galeria
A. Kullman    
ZSGH w Bytomiu uhonorowany statuetką Iskierki28-05-2026 20:39:47
W dniu uroczystego koncertu z okazji 20-lecia Fundacji ISKIERKA, który odbył się 27 maja 2026 r. w NOSPR w Katowicach, nasza szkoła – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu – została wyróżniona wyjątkową statuetką Iskierki.

To niezwykle cenne wyróżnienie jest wyrazem uznania za współpracę, zaangażowanie, imponujące zbiórki i skuteczność w organizowanych inicjatywach, promowanie wolontariatu z pasją i smakiem oraz wsparcie działań podejmowanych przez Fundację na rzecz dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową.

Jubileuszowy koncert „Efekt Iskierki” to wydarzenie, w którym mali pacjenci po przejściach onkologicznych wystąpili na jednej scenie z największymi gwiazdami. Uroczysty koncert zgromadził wielu znamienitych gości, przyjaciół i partnerów Fundacji. Na scenie zagrała
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna pod opieką Piotra Sutta wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Adama Sztaby. Pojawili się także m.in. Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Dikanda. Do tego nieszablonowego koncertu dołączył sam Sting ze swoim Virtual Pre-recorded Performance. Koncert prowadzili: Jarosław Boberek i Mirosław Neinert. Gościem specjalnym była Pani Prezydentowa Jolant [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Powodzenia na egzaminie zawodowym‼️28-05-2026 20:22:18

Przypominam, że w dniach od 1 - 5 czerwca 2026 r. odbywać się będą w naszej szkole egzaminy zawodowe.

Część praktyczna (model „d”)
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 9.00 kwalifikacja HGT.03; HGT.07; HGT.12;
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 13.00 kwalifikacja HGT.08; HGT.06.
Część pisemna
  • 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 9.00; 11.00; 13.00 wg harmonogramu.
Część praktyczna (model „w”)
  • Od 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 8.00; 12.00; 12.30 kwalifikacja HGT.02; SPC.01 wg harmonogramu.
Pamiętajcie, że na egzamin należy zgłosić się godzinę przed wyznaczonym terminem z dokumentem tożsamości.
Życ [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Europejski Piknik – ‘W zdrowym ciele zdrowy duch”- Finał Europejskich Dni Młodzieży
25-05-2026 16:11:07
29 maja przy okazji Dnia Sportu zapraszamy na podsumowanie Dni Młodzieży organizowanych w szkole w dwóch etapach. Pierwszy etap został zakończony – 28.04 odbył się Bieg Erasmusa, podczas którego 2 grupy uczestników tegorocznych staży zagranicznych brały udział w biegu. Po podsumowaniu pikniku będziecie mogli zobaczyc fimik
z wydarzenia. Jedna grupa biegła w Parku Miejskim w Bytomiu i druga grupa biegła w Los Cristianos na Teneryfie. Podczas biegu p. romowaliśmy hasła "Run for experience!", "Level Up Your Health","Erasmus+: More than just a flight, it's a stride!"
Wielki finał naszej akcji promującej zdrowie odbędzie się w piątek podczas szkolnego Dnia Sportu. Zapraszamy klasy gastronomiczne na wykład, podczas którego uczniowie pokażą wam walory kuchni hiszpańskiej z opcjami zdrowszymi, które można przygotować zarówno na zajęciach jak i w domu. Wszyscy uczniowie zaproszeni są na przerwy lekcyjne na parter szkoły gdzie uczennice z klas turystycznych będą prowadziły warsztaty animacyjne – pokażą wam jak łączyć ruch z muzyką i jak dobrze się przy tym bawić. Stażyści obu grup podziela się z wami wrażeniami ze staży i przekażą jak dbać o dobre odbycie stażu i jak aktywnie spędzać czas wolny przy okazji poznając kulturę kraju, w którym odbywamy staż.
Na prezentację zapraszamy przedstawicieli klas – samorządy oraz wszystkich zainteresowanych aplikacją do Programu Erasmus+ w kolejnym roku szkolnym. W trakcie dnia będzie również działało stoisko informacyjno- warsztatowe, gdzie będziecie mogli – sprawdzić swoją odporność psychiczną oraz poznać jak radzicie sobie w sytuacji trudnej. Odbędą się ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ oraz będziecie mogli zmierzyć
się z reżyserowanymi scenkami sytuacji kłopotliwych, które mogą wydarzyć się na stażu.

Program dnia: (komunikat z zapisami będzie puszczony po klasach w środę 27.05)
  • 8.55 – 9.40 – prezentacje ze staży – sala multimedialna
  • 9.50 – 10.35 – kuchnia hiszpańska w zdrowszej odsłonie wykład dla klas gastronomicznych - sala multimedialna
  • 10.35 – 12.30 – stoisko – Dbamy o nasz psychiczny dobrostan – scenki i ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ – korytarz 1 piętro
  • 9.40 – 12.45 – animacje przy muzyce na korytarzu szkolnym – parter przy przejściu. 
K. Drabik    
Wszystkie newsy:
Wyszukiwanie:
..:: Wycieczka do Paryża - 07-03-2010
..:: Wypromuj swoją Małą Ojczyznę - konkurs - 06-03-2010
..:: Materiały i przybory pomocnicze - 05-03-2010
..:: Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz - 04-03-2010
..:: KONKURS EKONOMICZNY - 03-03-2010
..:: Została recenzentem - 03-03-2010
..:: Młodzieżowa Rada Miejska - 03-03-2010
..:: Konkurs języka niemieckiego - 03-03-2010
..:: Wyniki Eliminacji Konkursu Kulinarnego - 02-03-2010
..:: Zawody - łyżwiarstwo szybkie - 02-03-2010
..:: Savoir-vivre - 28-02-2010
..:: Europejski konkurs dla dziennikarzy "Od A do B" - 28-02-2010
..:: Euro - co dla ciebie znaczy? - 28-02-2010
..:: Esej o bezrobociu - 28-02-2010
..:: Młodzieżowa Nagroda Demokracji - 28-02-2010
..:: Wyprawa do szkockich lochów - 28-02-2010
..:: Sieć bezprzewodowa WiFi w ZSGH - 25-02-2010
..:: Podziękowanie - 14-02-2010
..:: Leonardo da Vinci - 11-02-2010
..:: Walentynki 2010 - 10-02-2010
..:: II Bytomski Turniej Gitarzystów - Karbit 2010 - 10-02-2010
..:: Konkurs na plakat o Prawach Dziecka - 10-02-2010
..:: Konkurs "Nakrycie i dekoracja stołu" - 08-02-2010
..:: Konkurs Kulinarny - 06-02-2010
..:: Piątkowe spotkanie savoir-vivre - 05-02-2010
..:: Akcja krwiodawstwa - 04-02-2010
..:: Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe - 02-02-2010
..:: Prywatność w miejscach publicznych - 01-02-2010
..:: Konkurs savoir-vivre'u - 29-01-2010
..:: KANDYDACI NA PRAKTYKI WAKACYJNE W GRECJI - 27-01-2010
..:: KAWIARENKI NIEPOWTARZALNY CZAR - 25-01-2010
..:: KURS NIEMIECKIEGO DLA PRAKTYKANTÓW - 22-01-2010
..:: Warsztaty dla uczniów - 20-01-2010
..:: Wygraj Konkurs Kulinarny!!! - 20-01-2010
..:: Certyfikat "Zdamy.pl" - 18-01-2010
..:: Próbne egzaminy zawodowe - 18-01-2010
..:: Młodzieżowa Rada Miejska wybrana - 15-01-2010
..:: Nakręceni nakrętkami - 12-01-2010
..:: ALE KINO! Czyli człowiek i "najważniejsza ze sztuk - 12-01-2010
..:: Zebrania z rodzicami - 12-01-2010
..:: Koszulki z logo ZSGH - 25-11-2009
..:: Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - 08-01-2010
..:: PRAKTYKI WAKACYJNE W NIEMCZECH - 06-01-2010
..:: Egzamin maturalny - zmiany - 05-01-2010
..:: TEATR- ŚWIĄTYNIA SZTUKI - 04-01-2010
..:: Konkurs Matematyczny KANGUR - 03-01-2010
..:: Nowy plan lekcji - 31-12-2009
..:: Konkurs wypieków świątecznych - 21-12-2009
..:: Zebrania z rodzicami - 15-12-2009
..:: Wigilia w ZSGH - 22.12.2009r. - 18-12-2009
..:: PROJEKT KORBA - NAGRODA DLA ŻANETY - 17-12-2009
..:: Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej - 17-12-2009
..:: Konkurs Wiedzy o AIDS - 17-12-2009
..:: Praktyczny test kariery dla uczniów - 16-12-2009
..:: WAKACYJNE PRAKTYKI W NIEMCZECH - 16-12-2009
..:: Zebranie grupy Leonardo - 15-12-2009
..:: Piątkowe spotkanie savoir-vivre - 15-12-2009
..:: Konkurs na zaprojektowanie maskotki - 15-12-2009
..:: Dofinansowanie do wypoczynku - 14-12-2009
..:: POKAZ CHARYTATYWNY - 10-12-2009
..:: WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA - 08-12-2009
..:: Konkurs wypieków świątecznych - 07-12-2009
..:: Wyróżnienie - 05-12-2009
..:: Sanie św. Mikołaja - 05-12-2009
..:: Konkurs - Dzień Praw Dziecka - 03-12-2009
..:: Konkurs wiedzy o gruźlicy - 03-12-2009
..:: Konkurs wiedzy o AIDS - 03-12-2009
..:: Egzamin maturalny - terminy - 02-12-2009
..:: Datki na Stadion Polonii Bytom - 30-11-2009
..:: Światowy Dzień AIDS - 30-11-2009
..:: Obchody Dnia Śląskiego w ZSGH - 28-11-2009
..:: Informacja dla uczniów - 27-11-2009
..:: Stypendium szkolne - 27-11-2009
..:: Praktyki zagraniczne wakacyjne - 26-11-2009
..:: Dołącz się - 25-11-2009
..:: Konkurs wiedzy o USA - 24-11-2009
..:: Dzień Śląski - konkurs - 22-11-2009
..:: Próbna matura - 22-11-2009
..:: Olimpiada - 20-11-2009
..:: Olimpiada - 19-11-2009
..:: Zbiórka dla Tymka Bugli. - 19-11-2009
..:: Praktyki w Niemczech - 17-11-2009
..:: Zebranie Trójek Klasowych - 16-11-2009
..:: Konkurs na Nową Recepturę Potrawy Świątecznej - 16-11-2009
..:: PODZIĘKOWANIA - 16-11-2009
..:: Konkurs na Dzień Ochrony Praw Dziecka - 14-11-2009
..:: Targi expoCULINARIA & expoCHRISTMAS - 12-11-2009
..:: AKCJA CHARYTATYWNA - 12-11-2009
..:: Konkurs dla uczniów - 12-11-2009
..:: Olimpiada języka angielskiego - 12-11-2009
..:: SZTUKA ŻYCIA - 12-11-2009
..:: Uwaga wychowawcy klas - 12-11-2009
..:: Konkurs fotograficzny dla młodzieży - 12-11-2009
..:: Piątkowe spotkania savoir-vivru - 10-11-2009
..:: Szkolny Konkurs Wiedzy o USA - 05-11-2009
..:: Radiowy wywiad z naszymi uczniami - 05-11-2009
..:: Góra Grosza - 04-11-2009
..:: Pomóż! - 04-11-2009
..:: OGŁOSZENIE O SPRZEDAŻY - 04-11-2009
..:: Zaproszenie na kiermasz kartek świątecznych - 03-11-2009
aktualna galeria
spacer po ZSGH
office 365
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
18.97.14.83
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 55265765 razy.
Obecnie: 18 gości online 
wróć do górę