@zsghbytom
 • pic1
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
Do wakacji zostało 26 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
translate
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.plplan lekcji


dziennik

Uczniowie naszej szkoły sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także wykazują swoje zdolności podczas turniejów sportowych.
2023/2024 2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019
2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014
Poniżej znajdują się osiągnięcia i sukcesy uczniów ZSGH w Bytomiu.
Osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024


Zwycięstwo w Międzyszkolnym Konkursie Turystyczno-Hotelarskim w Pszczynie

W dniu 23 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Turystyczno-Hotelarski “Rowerem w podróż marzeń” organizowany przez Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Uczestnicy mieli naprawdę ciekawe wyzwania do pokonania. Musieli rozwiązać krzyżówkę związana z tematyką turystyki i hotelarstwa, rozpoznać różne obiekty turystyczne lub hotelowe na podstawie zdjęć, zaprogramować wycieczkę rowerową, odegrać krótką scenkę związana z turystyką lub hotelarstwem w języku angielskim oraz odpowiedzieć na wylosowane pytania. Konkurencje wymagały nie tylko wiedzy, ale także umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, znajomości stylów muzycznych i kultur, znajomości języka angielskiego, ogólnej wiedzy i szybkiego myślenia. Najlepsze okazały się uczennice naszej szkoły Martyna Helfeuer z klasy 4UHT oraz Wiktoria Szukała z klasy 3U zajmując I miejsce i wygrywając wspaniałe nagrody. 
Jesteśmy z Was dumni!Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspaniałą atmosferę.

Galeria

Ranking średnich ocen i frekwencji klasa maturalnych

UUczniowie z najwyższą średnią oraz z najwyższą frekwencją klas programowo najwyższych w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024.


Gratulujemy wyników!

Złoto i Mistrzostwo Bytomia w piłce nożnej dziewcząt

W dniu 19 kwietnia 2024 r. żeńska reprezentacja ZSGH wzięła udział w zawodach sportowych piłki nożnej dziewcząt, które odbyły się w ramach Licealiady bytomskich szkół średnich na stadionie GKS Szombierki. Zawodniczki ZSGH kolejny rok obroniły tytuł Mistrzyń Bytomia i ponownie nie pozwoliły na utratę ani jednego gola, pokonując kolejno reprezentacje z szkół: T4, ILO, PSB-ZS i ZSAEiO wywalczając tym samym dla ZSGH I miejsce.
Szkołę reprezentowały zawodniczki: Vanessa Prochota i Emilia Lubartowicz z klasy 3T, Nicola Tomaszewska  z klasy 4T, Patrycja Fiedor (Kapitan), Roksana Kryspin, Wiktoria Kozielska oraz Alicja Rębielak z klasy 5T
Opiekunem i trenerem drużyn był, nauczyciel WF Pan Krzysztof Gubała.
Gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów! 


Galeria

Ponadpodstawowa Szkoła Roku 2024

Po zakończeniu głosowania w plebiscycie "Ponadpodstawowa Szkoła Roku 2024" zorganizowane przez portal WaszaEdukacja.pl, którego celem jest coroczne wyłonienie najlepszych placówek edukacyjnych w miastach wojewódzkich. Nasza szkoła po emocjonującej walce zdobyła 13141 głosów zajmując 4 miejsce w Polsce, 1 na Śląsku oraz 1 miejsce w Bytomiu.


XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

W dniu 05.04.2024 odbył się XI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Hotelarski, którego organizatorem jest nasza szkoła i nauczyciele przedmiotów zawodowych hotelarskich. Konkurs objął honorowym patronatem Prezydent miasta Bytom - Mariusz Wołosz oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Głównym sponsorem konkursu był Hotel Best Western Hotel Mariacki i restauracja Browar Mariacki w Katowicach. Od samego początku mocno wspierała nas pani Anna Chwałko - dyrektor regionalna IGHP na Śląsku i dyrektor generalna Best Western Hotel Mariacki oraz Browaru Mariacki w Katowicach. Podczas konkursu była również przewodniczącą jury. Drugim wsparciem był pan Tomasz Antolak - dyrektor generalny Hotelu Kotarz w Brennej i właściciel firmy Hotel Expert Events, który również zasiadał w jury i przygotował nagrody. Trzecią osobą w jury był pan Bartłomiej Długosz, dyrektor hotelu Seven w Bytomiu.

W tym roku w konkursie wzięło udział 12 drużyn dwuosobowych ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z Siemianowic Śląskich, Katowic, Rudy Śląskiej, Rybnika, Lublińca, Wadowic, Wodzisławia Śląskiego, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia Zdroju, Chorzowa, Tychów i Bytomia. Naszą szkołę reprezentowały Julia Grabowska i Vanessa Waleryszek z klasy 5UH. Konkurs składał się z kilku konkurencji, podczas których uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zawodowymi. Uczestnicy musieli zaprezentować reklamę zawodu technik hotelarstwa przed jury, wykazać się wiedzą z zakresu marketingu mix. Oprócz tego sprawdzane były umiejętności praktyczne związane z serwisem wieczornym oraz rozmowa kwalifikacyjna do pracy w hotelu w języku angielskim.
Po podliczeniu punktów i konsultacji, jury ogłosiło wyniki. I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim w składzie Gracjana Wiśniewska i Wiktoria Gęsty, II miejsce zdobyły Julia Grabowska i Vanessa Waleryszek z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bytomiu, natomiast III miejsce ex aequo zajęły drużyny w składzie Inka Plewa i Martyna Helon z Zespołu Szkół nr 7 w Tychach oraz Natalia Jaguś i Wiktoria Adamyczk z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu. Oprócz tego jury postanowiło przyznać 2 wyróżnienia, które trafiło do Sary Kłos z Zespołu Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej oraz Karoliny Trzcińskiej z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach.

Nagrodami w konkursie były: zaproszenie do Browaru Mariackiego o wartości 250 zł, zaproszenie do hotelu Best Western Mariacki, 2 noclegi ze śniadaniami dla 2 osób, voucher na jednodniowy pobyt ze śniadaniem i częścią Wellness w Hotelu Kotarz w Brennej, dwa vouchery do restauracji Hotelu Kotarz w Brennej Pod kudłatym Baranem, voucher do restauracji w Hotelu Seven w Bytomiu. Oprócz tego nagrody w postaci vouchera na rejs przekazała Marina Gliwice oraz vouchery na zwiedzanie stadionu ufundował Stadion Śląski. Wsparcie w postaci nagród otrzymaliśmy również od Biura Promocji Bytomia. Hotel Best Western Mariacki ufundował także poczęstunek dla uczestników. Dużym wsparciem w organizację konkursu jest również stała współpraca naszej szkoły z firmą Selgros.
Okazało się, że konkurs z roku na rok ma coraz większą renomę i prestiż. O czym świadczy chociażby coraz większa liczba uczestników. Najważniejsze, że atmosfera i swoboda, sprawia, że nikt podczas konkursu nie czuje się zestresowany, a wszyscy czują ducha zdrowej rywalizacji. Każdy uczestnik jest tak naprawdę zwycięzcą i nie ma tutaj przegranych. Wiemy na pewno, że konkurs będziemy dalej rozwijać i kontynuować. Już dzisiaj zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję.

Galeria

„Dzień liczby Pi” – podsumowanie

Wyróżnienia w kategorii film otrzymali: Eliza Salicka, Ania Tramer, Laura Pogrzeba, Wiktoria Wąsowicz z klasy 3U oraz Martyna Szopińska i Maja Koźlik z klasy 1U. Rozdano też nagrody w konkursie „Łamigłówki dla każdego”. IInbsp;miejsce przypadło Jakubowi Hareńczykowi i Michałowi Lewandowskiemu z klasy 1T. II miejsce zajęła Emilia Danecka i Natalia Kułaga z klasy 2T1. III miejsce zajęła Olga Seemann i Natalia Oświęcimska z klasy 1U. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Bytomskie Centrum Kultury, BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU oraz Pin-up! Music & Bowling Agora Bytom
Wszystkich laureatom serdecznie gratulujemy!


Galeria

III Międzyszkolny Konkurs Turystyczny "A niech to szlak!"

W dniu 5 marca odbył się III Międzyszkolny Konkurs Turystyczny "A niech to szlak!", w którym wzięło udział dziesięć szkół z całego województwa. Odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Wodzisławia Śląskiego, Dąbrowy Górniczej, Zabrza, Jastrzebia Zdrój, Jaworzna, Rudy Śląskiej, Siemianowic i Pszczyny. Konkurs objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytom oraz Organizacji Turystycznych południowej Polski - Dolnośląskiej, Opolskiej, Śląskiej, Małopolskiej i Podkarpackiej. Wsparło nas również wielu sponsorów: Zamek w Mosznej, który ufundował 60 biletów wstępu do zamku oraz vouchery po 100 zł dla zwycięzców do wykorzystania w restauracji zamkowej, Muzeum Górnictwa Węglowego, które zaprasza całą klasę zwycięskiej drużyny na zwiedzanie Kopalni Guido w Zabrzu, Muzeum Historii Katowic dzięki któremu klasa laureatów konkursu będzie mogła zwiedzić ekspozycje muzeum nikiszowieckiego mieszkania. Zwycięzcy konkursu otrzymali również wejściówki do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, do Muzeum Zagłębia w Będzinie jak również do Muzeum Parku Etnograficznego w Chorzowie. Duże wsparcie okazali również sponsorzy poczęstunku: restauracja Collina ze Zbrosławic, która przygotowała przepyszne finger foody, Visa Bell Sp. z o.o. przekazała śląskie szkloki oraz śląskie oblaty a producent naturalnych przetworów Ogródek Dziadunia przekazał nam swoje wspaniałe produkty,. Podczas konkursu gościliśmy Panią Agnieszkę Chachura- Łach, specjalistę ds. promocji w Śląskiej Organizacji Turystycznej, która zasiadła w konkursowym jury. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pięcioma konkurencjami, które wymagały od nich szerokiej wiedzy. Wyłonione zostały 3 zespoły dwuosobowe. Miejsce pierwsze zajęli uczniowie naszej szkoły- Marta i Olaf, miejsce drugie ZSE w Wodzisławiu Śląskim a miejsce trzecie PZS nr 2 w Pszczynie. Wyróżnieni zostali również uczniowie Technikum nr 1 w Siemianowicach Śląskich oraz ZS nr 17 w Zabrzu, którzy wykazali się bardzo dobrą i swobodną komunikacją w języku angielskim. Tego dnia nikt z uczestników nie wyszedł z pustymi rękami. Konkurs okazał się sukcesem, a uczestnicy wyszli ze szkoły z uśmiechami na twarzy i obietnicą ponownego przyjazdu do naszej szkoły w kolejnej edycji konkursu. 

Galeria

Ranking wyników śródrocznych ZSGH

Uczniowie z najwyższą średnią oraz najwyższą frekwencją w naszej szkole w roku szkolnym 2023/2024.Gratulujemy wyników!

Jesteśmy Trzecią Drużyną w Bytomiu!!! Brązowy medal Naszych koszykarek

GRATULACJE dla Naszych Dziewcząt! 
W dniach 8-11.01.2024 odbyły się Mistrzostwa Bytomia szkół ponadpodstawowych w koszykówce dziewcząt. Nasze dziewczęta, które broniły mistrzostwa z zeszłego roku, po ciężkich bojach grupowych weszły do czwartkowego finału. Tam w pierwszym meczu wygrały z ILO, natomiast w drugim meczu (granym praktycznie bez odpoczynku) uległy drużynie PSB, która zdobyła w tym roku pierwsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowały: z klasy 4T – Nicola Tomaszewska, Dorota Neumann, Emilia Maniara, Roksana Guzy, z klasy UHT - Kinga Szromek 4UHT, z klasy 5T – Roksana Kryspin, z klasy 3T – Vanessa Prochota, z klasy 2T2 Otylia Barlik oraz z klasy 2H – Dominika Łęcik i Oliwia Szędzielorz.
Drużynę przygotował i prowadził mgr Roman Olszowski.
Gratulujemy!


Laureaci konkursu z czarnym kotem

Po burzliwej naradzie i obejrzanych zdjęciach przesłanych na konkurs, jury uznało, kierując się jakością i aspektami technicznymi fotografii, że szczególnie wyróżniało się zdjęcie Mai Anderwald 5UH, które zajęło I miejsce. Jury oceniało takie cechy fotografii, jak: oryginalność, kreatywność, indywidualność oraz ekspresję artystyczną zrównoważoną tonalnie i kolorystycznie. II miejsce przypadło dwóm uczennicom: Kindze Kalita 1T oraz Weronice Sobieraj 1U. III miejsce otrzymały zdjęcia Nicole Piwowarskiej 3T. Wyróżniono również zdjęcia autorów: Anny Karch 2C, Mateusza Kozik 2K, Roksany Kryspin 5T, Alicji Wołkowicz 2T1. W czwartek 7.12.2023r. nauczyciele bibliotekarze - organizatorzy tego konkursu wraz z Panem Dyrektorem wręczyli dyplomy uznania i nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w tej zabawie.

Galeria

Laureaci konkursów bibliotecznych

W środę 22 listopada 2023 r. w gabinecie Dyrektora naszej Szkoły odbyło się uroczyste rozdanie nagród Laureatom konkursów bibliotecznych w kategoriach: Mem reklamujący bibliotekę ZSGH w Bytomiu oraz Życzenia z okazji październikowego święta bibliotek szkolnych. W pierwszej kategorii zwycięzcami są: I miejsce Nicole Piwowarska 3T; II miejsce Marta Drogosiewicz 3T; III miejsce ex aequo Małgorzata Bełc 2U i Patryk Siekierski 2T2 . W drugiej kategorii: I miejsce Matylda Foriasz i Julia Sobik 2H; II miejsce Kinga Blachnik 3H; III miejsce Karolina Musik 2U . Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tych konkursach serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach bibliotecznych (np konkurs z czarnym kotem ;) Naszym Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ;)

Galeria

Jesteśmy Wicemistrzami Bytomia w Piłce Ręcznej

MAMY TO!!! 
Nasze wspaniałe dziewczęta osiągnęły kolejny sukces w grach zespołowych. Tym razem po dwudniowej walce, wygraniu swojej grupy (gdzie pokonały drużyny z II LO oraz PSB), w dniu dzisiejszym w finale Mistrzostw rozgromiły drużynę ZSAEiO i po wyrównanym ciężkim boju z drużyną I LO minimalnie przegrały. ostatecznie zdobywając Wicemistrzostwo Bytomia w Piłce Ręcznej
Naszą Szkołę reprezentowały: Alicja Rębielak, Kinga Szromek, Roksana Kryspin, Nicola Tomaszewska, Roksana Guzy,  Dorota Neumann, Nicole Szczepańska, Vanessa Prochota, Paulina Bloch, Otylia Barlik, Oliwia Szędzielorz, Olga Seemann, Marta Kończak.
Drużynę przygotował i prowadził mgr Roman OlszowskiGaleria

Podwójne podium dla ZSGH Bytom

W Mistrzostwach Bytomia w Tenisie Stołowym zarówno drużyna męska jak i żeńska stanęły w tym roku na podium.
Nasze dziewczyny po bardzo zaciętej walce zajęły
trzecie miejsce. Skład drużyny żeńskiej to Roksana Kryspin i Wiktoria Kozielska z klasy 5T.
Bardzo dużą niespodziankę sprawili nasi chłopcy zajmując drugie miejsce i ulegając po bardzo wyrównanym spotkaniu jedynie Smoleniowi.
Skład męskiej reprezentacji to: Oktawian Gurok z klasy 1U i Adam Burczyk z klasy 3C.
Trenerem i opiekunem był Witold Mieszko.Galeria

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 12.10.2023 r. w Państwowych Szkołach Budownictwa - Zespole Szkół w Bytomiu Patrycja Fiedor, uczennica z naszej szkoły, z klasy 5T odebrała dyplom Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W poprzednim roku szkolnym 2022/2023 Patrycja uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, co nominowało ją do uzyskania tego zaszczytnego wyróżnienia.
Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Galeria

III miejsce naszych uczennic w miejskim konkursie profilaktycznym „Sport alternatywą dla palenia papierosów”

Z przyjemnością informujemy, że uczennice z klasy 3U Wiktoria Hereda oraz Monika Opara zdobyły III miejsce w miejskim konkursie plastycznym o charakterze profilaktycznym „Sport alternatywą dla palenia papierosów”.
Wysokie wyniki egzaminu zawodowego dla uczniów ZSGH ‼️

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny osiągnęli bardzo wysokie wyniki z egzaminu zawodowego, plasując się w czołówce bytomskich szkół. Wszystkie średnie wyniki egzaminu uczniów naszego technikum i szkoły branżowej są wyższe niż średnie wyniki w województwie śląskim oraz w Polsce i przekraczają w technikum 96%, natomiast w szkole branżowej 88%.

Uczniowie technikum zdający egzamin z kwalifikacji:
 • HGT.03 (technik hotelarstwa) osiągnęli wynik 100%,
 • HGT.07 (technik organizacji turystyki) również osiągnęli wynik 100%,
 • HTG.02 (technik żywienia i usług gastronomicznych) osiągnęli wynik 90%.
Uczniowie szkoły branżowej zdający egzamin z kwalifikacji:
 • SPC.01 (cukiernik) osiągnęli wynik 100%,
 • HTG.02 (kucharz) osiągnęli wynik 77%.
Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję ‼️

aktualna galeria
spacer po ZSGH
strona zawodowa
gazetka zsgh
office 365
english films
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
100.26.179.41
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 38432836 razy.
Obecnie: 55 gości online 
wróć do górę