@zsghbytom
 • pic1
 • pic2
 • pic2
 • pic4
 • pic4
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic3
 • pic2
 • pic2
 • pic2
Do wakacji zostało 87 dni 
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
translate
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.plplan lekcji


dziennik


zastępstwa

Uczniowie naszej szkoły sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także wykazują swoje zdolności podczas turniejów sportowych.
2022/2023 2021/2022 2020/2021 2019/2020 2018/2019
2017/2018 2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014
Poniżej znajdują się osiągnięcia i sukcesy uczniów ZSGH w Bytomiu.
Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018


Ranking średnich ocen oraz frekwencji ZSGH

Uczniowie z najwyższą średnią oraz z najwyższą frekwencją w naszej szkole za w roku szkolnym 2017/2018.

Uczniowie ze średnią powyżej 4,0 i zachowaniem co najmniej dobrym

Uczniowie z najlepszą frekwencją


Dzień Sportu - podsumowanie

W dniu 06.06.2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych. Zawody odbywały się w naszej szkole, na boisku do piłki nożnej „Torkacik” oraz na boisku do gry w siatkówkę plażową na terenie pływalni odkrytej w Parku Miejskim. Wyniki poszczególnych zawodów prezentują się następująco:

Turniej tenisa stołowego
Kategoria dziewcząt
1. Wiktoria Klimczyk 1H
2. Anna Kanios 3H
3. Nicole Kowalska 2H
Kategoria chłopców
1. Michał Czapla 2T2
2. Kamil Lubos 2T2
3. Łukasz Majchrzak 3UH

Siatkówka plażowa 1. Weronika Bajron 3UH / Dawid Orzech 3UH
2. Martyna Jakubowska 3UH / Kajetan Mosór 2C
3. Klaudia Bartkowiak 1H / Wiktoria Modrzejewska 1H

Piłka nożna
1. 1H (K. Szczepański, B. Socha, A. Trzewiczek, P. Świerc, K. Braszczok, K. Matysiak)
2. 1U (B. Nowrot, P. Bloch, P. Stańczyk, S. Kaszuba, D. Parzyszek, J. Szydłowski, P. Saładajczyk 2T1)
3. 3T2 (T. Chojnacki, D. Jarosz, P. Widła, K. Poznański, S. Gierek, M. Żołubak 1C)
4. 1T1 (M. Wincencik, R. Stefaniuk, D. Dinh Lien, D. Wilant, M. Handziuk, M. Kamieniarz)

Galeria

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Turystyce

W dniu 6 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Turystyce, który zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych tejże szkoły – mgr Emilia Lewandowska, mgr Dorota Krężel i mgr Andrzej Kukuła. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów ze szkół, kształcących w zawodzie technik obsługi turystycznej z Chorzowa, Rudy Śląskiej, Zabrza i Bytomia.

Konkurs składał się z czterech konkurencji, podczas których była sprawdzana wiedza i umiejętności zawodowe, nabywane na zajęciach lekcyjnych i praktykach zawodowych w biurach podróży. Pierwszą konkurencją była prezentacja multimedialna na temat atrakcyjności turystycznej wybranego przez uczestnika regionu geograficznego Europy. Drugą zaś był test, dotyczący zasad programowania imprez turystycznych. W trzeciej konkurencji uczestnicy wypowiadali się na temat zabytków Unesco w Polsce. Czwarte zadanie polegało na kalkulowaniu imprezy turystycznej.

Podczas narady jury, uczennice klasy 2U – nasze szkolne animatorki wolnego czasu, zaprezentowały układy taneczne przy muzyce rozrywkowej. W jury zasiedli: manager Call Center eSky – Pani Katarzyna Magier oraz HR Buisiness Partner – Pani Aneta Jadwiszczok, Pani Alina Wilińska – m.in. członek zarządu Śląskiej Izby Turystyki oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych szkół, biorących udział w konkursie.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z klasy 2U – Sara Bialas, II miejsce zdobyła Klaudia Maury z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Rudzie Śląskiej, a III miejsce przypadło Barbarze Mzyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się świetnie. Oprócz Sary Bialas, naszą szkołę reprezentowała również Weronika Wróbel z klasy 2U, która wykazała się dużą wiedzą. Pragniemy w tym miejscu podziękować Jej za wystartowanie w konkursie i poświęcony czas na przygotowanie, natomiast Sarze Bialas gratulujemy zdobycia I miejsca. Nagrodą główną był voucher na bilet lotniczy o wartości 1000 zł, ufundowany przez firmę eSky z Katowic. Sponsorami nagród byli również: Biuro Podróży Amalfi Travel z Bytomia, firma Marina z Gliwic oraz firma Stageman z Chorzowa.

Galeria

Wicemistrzostwo Bytomia w Piłce Nożnej

Wspaniały sukces Naszych Dziewcząt, w rozgrywanych Mistrzostwach Bytomia w piłce nożnej zdobyły Wicemistrzostwo!
Nasze dziewczyny po bardzo zaciętych meczach zdołały odrobić straty z pierwszych spotkań (gdzie uległy ILO i zremisowały z ZSTiO) i w ostatnich dwóch meczach rozgromiły drużyny PSB oraz IVLO. W tych bardzo ciężkich spotkaniach (rozgrywanych w pełnym słońcu i jako jedyna drużyna bez żadnej przerwy), okupionych paroma kontuzjami dziewczęta dały z siebie wszystko i wywalczyły srebro.
Srebrną drużynę stanowiły: Kanios Anna oraz Pawlaczek Alicja 3H, Jachurska Nicole oraz Kokoszka Paulina (kapitan drużyny) 2U, Romaniuk Oliwia 2T2, Janiszewska Patrycja 2H, Paszek Natalia oraz Skiba Roksana 1C, Środa Edyta, Węglarz Daria oraz Zakrzewska Natalia 1U.
Drużyną przygotował i prowadził mgr Roman Olszowski.


Bytomskie Rytmy 2018

W dniu 21 maja w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu już po raz czwarty odbył się turniej taneczny "Bytomskie Rytmy". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Kozłowska z klasy 2T2, Julia Gubała z klasy 1U oraz Ewelina Łachańska z klasy 1T2. Dziewczęta zaprezentowały się w kategorii "solówki". Najlepszą uczennicą okazała się Julia Gubała, która zajęła III miejsce. Pozostałym uczennicom pomimo pięknych występów nie udało się zająć medalowych pozycji.
Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach tanecznych.

Galeria

Ranking średnich ocen oraz frekwencji ZSGH

Uczniowie z najwyższą średnią oraz z najwyższą frekwencją klas programowo najwyższych w naszej szkole 2017/2018.

Uczniowie z najwyższą średnią w cyklu nauczania

Uczniowie z najlepszą frekwencją

Zawody Wojewódzkie – Drużynowe Biegi Przełajowe

W dniu 23 kwietnia uczennice naszej szkoły w składzie: Dominika Michalik 1U, Edyta Środa 1U, Julia Gubała 1U, Patrycja Janiszewska 2H, Magdalena Morawiec 3T2, Wiktoria Kozłowska 2T2 reprezentowały Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, jak również miasto Bytom w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Mysłowicach. Dziewczęta biegły na dystansie 800m i po zaciętej walce uplasowały się na V miejscu.

Galeria

Ranking klas pierwszych w czytaniu

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które obchodzimy w poniedziałek 23.04 biblioteka szkolna przedstawia wynik rywalizacji w czytaniu.
Spośród czytelników ze wszystkich klas pierwszych najwięcej książek przeczytali: Oliwia Sukowska z kl. 1H oraz Denis Wlazło z kl. 1U. Na wyróżnienie zasługują także czytelniczki z kl. 1H: Natalia Duda, Patrycja Pioruńska, Wiktoria Klimczyk, Agata Borowiec z kl. 1U, Patrycja Langier z kl. 1T2.
We współzawodnictwie klas pierwszych w czytaniu na I miejscu uplasowała się klasa 1H, tuż za nią klasa 1U. Gratulujemy naszym zwycięzcom i serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do wypożyczania.

Wyróżnienie konkursie fotograficznym

Uczennice Martyna Jakubowska, Kasia Żyłka z kl. 3UH oraz Wiktoria Konopka z kl. 2T1 wzięły udział w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. Emocje jako nieodłączna część życia. Motto 2018 - Zaczytani są wśród nas. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Radzionków. Prace fotograficzne Wiktorii Konopki i Kasi Żyłki otrzymały wyróżnienie w tymże konkursie. Uroczyste wręczenie nagród przez Burmistrza pana dr. G. Tobora oraz otwarcie wystawy prac konkursowych odbędzie się w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.


Galeria

I miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych

Uczennice naszej szkoły w składzie: Dominika Michalik 1U, Edyta Środa 1U, Daria Węglarz 1U, Julia Gubała 1U, Patrycja Janiszewska 2H, Magdalena Morawiec 3T2, Wiktoria Kozłowska 2T2, Emilia Witkowska 4H i Oliwia Szukała 2C zdeklasowały konkurencję i zajęły I miejsce w Mistrzostwach Bytomia w Drużynowych Biegach Przełajowych. Na szczególne uznanie zasługują uczennice: Dominika Michalik i Edyta Środa, które stanęły na podium klasyfikacji indywidualnej. Dominika pokonała wszystkie startujące dziewczęta zajmując I miejsce, natomiast Edyta indywidualnie zajęła miejsce III.
Chłopakom niestety mimo starań nie poszło tak dobrze jak dziewczętom i zajęli V miejsce. Chłopcy wystartowali w składzie: Patryk Bloch 1U, Bartłomiej Nowrot 1U, Szymon Kaszuba 1U, Kamil Szczepański 1H, Patryk Starużyk 1H, Michał Figura 4T i Michał Nowakowski 4T.
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Galeria

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej

11 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bytomiu odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej, który zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych tejże szkoły – Emilia Lewandowska, Ilona Steczkiewicz i Krzysztof Brol.
Konkurs objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Bytom – Pan Damian Bartyla. W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z Tychów, Tarnowskich Gór, Woli, Siemianowic Śląskich, Wadowic, Lublińca, Katowic, Żor, Wodzisławia Śląskiego, Rudy Śląskiej, Bielska Białej, Chorzowa i Bytomia. Oprócz Ani Kanios, naszą szkołę reprezentowała również Paulina Kozłowska z klasy 2H, która wykazała się dużą wiedzą.
Natomiast Annie Kanios gratulujemy zdobycia III miejsca.
Nagrodę główną był 2 – dniowy pobyt dla dwóch osób ze śniadaniem i pakietem usług rekreacyjnych w Hotelu Fajkier Wellness & SPA w Lgocie Murowanej.

Galeria

Dzień Amerykański

W dniu 6.04.2018 odył się w naszej szkole Dzień Amerykański. Uroczystość zorganizowali uczniowiw z klasy 1U i 3H pod kierunkiem Pani Agnieszki Stroby.
Podczas konkursu przedstawiciele z prawie wszytkich klas brali udział w grach językowych i cały czas mówili po angielsku.

Zwycięzcami konkursu pt. Najciekawsze miejsce w USA zostali:

I miejsce Wróbel Weronika klasa 1U
II miejsce Piotrowska Agnieszka klasa 2T1
III miejsce Lukoschek Dominika klasa 1U


Galeria

Finalista XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 23-24.03.2018 w Lublinie odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, tematem przewodnim było "Warzywa i owoce - przetwórstwo i rola w żywieniu człowieka". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 4T Bartłomiej Kud.
Ogromnym sukcesem Bartka jest zdobycie tytułu finalisty Olimpiady, co zapewnia mu wolny wstęp na studia na wymarzony kierunek. Jest to również sukces dla szkoły, znaleźć się w gronie 60 szkół z całej Polski, mających finalistę w tak trudnej i prestiżowej Olimpiadzie.


Konkurs wiedzy informatycznej i hotelarsko-geograficznej

W piątek 16 marca 2018r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w "Konkursie wiedzy informatycznej i hotelarsko-geograficznej". Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Był to drugi etap-FINAŁ. Nasi przedstawiciele: Sara Bialas, Patrycja Malinowska, Łukasz Majchrzak oraz Mateusz Grosy znaleźli się w pierwszej 50-tce spośród 700 uczestników.


Łyżwiarstwo Szybkie - Medale dla uczniów ZSGH

Jak co roku, uczniowie ZSGH wzięli udział w Mistrzostwach Bytomia w Łyżwiarstwie Szybkim oraz wywalczyli w tym sezonie łyżwiarskim aż 5 medali. Zawody odbyły się 17 marca 2018r. na lodowisku OSiR w Bytomiu.

W kategorii kobiet szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce: Nicole Kowalska (2H)
II miejsce: Julia Gubała (1U)
III miejsce: Weronika Janik (1C)

W kategorii mężczyzn szkół ponadgimnazjalnych:
II miejsce: Krzysztof Radzikowski (2T1)
III miejsce: Mirosław Piątek (1C)
IV miejsce: Daniel Żyłka (2C)

Galeria

IV Puchar Śląska

Uczniowie naszej szkoły Wiktor Łukasiński z 4T oraz Marcel Sowa z 3T1 zakwalifikowali się do Finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych o Puchar Śląska. W tym bardzo prestiżowym wydarzeniu zajęliśmy miejsca 4-12, lecz nauka i doświadczenie jakie udało się zdobyć są bezcenne. Umiejętności i talent naszych chłopaków absolutnie nie odbiegał od poziomu zwycięzców. Wnioski jakie wyciągamy z tego sprawdzianu sztuki kulinarnej, pozwolą zapewne jeszcze skuteczniej reprezentować naszą wyjątkową szkolę w przyszłości.

Galeria

Wyniki konkursu "Łamigłówki dla każdego"

Pierwsze miejsce zajęła klasa 1T2 w składzie Weronika Kozacka i Maja Grzybowska. Drugie miejsce zdobyła klasa 1H reprezentowana przez Wiktorię Dziak i Juliannę Kanios. Trzecie miejsce otrzymał zespół Kacper Staszewski i Bartosz Oszczęda z klasy 3T2. Przyznano również wyróżnienie dla Marii Grzyb i Daniela Tabor z klasy 2T2.

Galeria

Konkurs Ortograficzny Trzy pokolenia

W dniu 07.03.22018r. Bartk Kud i Rafał Naryniecki sięgnęli po sukces w Konkursie Ortograficznym Trzy pokolenia, Bartek zajął III miejsce, a Rafał zdobył wyróżnienie.
W konkursie wzięła także udział uczennica klasy 1H - Julianna Kanios, która zdobywa w tak dużych imprezach pierwsze szlify.
Uczniów do konkursu przygotowywała Pani mgr Pani Domagalska.

Galeria

I miejsce w konkursie fotograficznym "Fotografuj zawodowo"

Uczennica naszej szkoły Marysia Grzyb z klasy 2T2 zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Fotografuj zawodowo", którego przedmiotem były fotografie związane z wykonywaniem pracy zawodowej lub kształcenia zawodowego. Organizatorem konkursu był Cech Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców w Chorzowie oraz Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie.
Zwycięskie prace konkursowe:


Etap centralny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Uczeń klasy 4T Bartłomiej Kud zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, która odbędzie się w dniach 22.03 - 24.03.2018 w Lublinie.
Etap ten jest trzystopniowy obejmuje: rozwiązanie testu, 30 najlepszych uczniów przystępuje do opracowania projektu z zakresu gastronomii, oceny żywienia i obsługi konsumenta, 6 najlepszych uczniów bierze udział w części ustnej w formie quizu.

XIII Olimpiada Przedsiębiorczości

Decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach do II etapu z naszej szkoły dostali się: Emilia Słomiany 4T i Rafał Naryniecki 4UL.
Zawody okręgowe będą miały miejsce 1 marca 2018 r., w siedzibach Komitetów Okręgowych Olimpiady, w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. Opiekun mgr Edyta Łozowska


Sukces Bartka Kuda na Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniu 12 stycznia 2017 roku odbył się etap okręgowy XXII Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu o tematyce przewodniej "warzywa i owoce". Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Cesarz z klasy 3T1 i Bartłomiej Kud z klasy 4T. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu wiadomości z gastronomii, a szczególnie z zasad żywienia.
Bartłomiej Kud osiągnął 3 wynik punktowy zdobywając 6 miejsce na 78 uczestników olimpiady. Był pierwszy wśród uczestników z naszego regionu.
To ogromny sukces naszego ucznia biorąc pod uwagę rangę konkursu.


Ranking średnich ocen oraz frekwencji ZSGH

Uczniowie z najwyższą średnią oraz z najwyższą frekwencją w naszej szkole za I semestr 2017/2018.

Uczniowie ze średnią powyżej 4,0 i zachowaniem co najmniej dobrym

Uczniowie z najlepszą frekwencją


Wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym

Pod koniec grudnia 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Fotograficznego pt. Książka w obiektywie uczniów, w którym brały udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego. Konkurs zorganizowany był przez CKZiU w Sosnowcu - organizatorzy zakwalifikowali do konkursu prace fotograficzne 63 uczniów, w tym naszych uczennic: Martyny Jakubowskiej kl. 3UH, Nicole Kałuś kl. 4H, Wiktorii Konopka kl. 2T1, Katarzyny Żyłka kl. 3UH. Z radością informujemy, że Martyna Jakubowska kl. 3UH zdobyła wyróżnienie!


I i II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

W dniu 15 grudnia 2017r. uczennica z klasy 2C Julia Bąkowska zdobyła I miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zatytułowanym „Ozdoby Choinkowe”. W tym samym konkursie Małgorzata Nicińska z klasy 2C zajęła II miejsce. Do konkursu przystąpiły również: Klaudia Bartkowiak i Wiktoria Modrzejewska z kl. 1H oraz Ewa Świrad z kl. 4T . Konkurencja była duża - na konkurs nadesłano ponad 250 prac, tym bardziej cieszy fakt, że w finale znalazły się prace dwóch naszych uczennic. Uczennice do konkursu przygotowywała Celina Cichoń.

Galeria

Międzyszkolny Konkurs Hotelarsko - Językowym Iberyjska Corrida

W dniu 12 grudnia uczennice klasy 3H - Anna Kanios i Paulina Michalik, reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Hotelarsko - Językowym Iberyjska Corrida, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 7 w Tychach. W konkursie brało udział siedem dwuosobowych zespołów z pięciu szkół o profilu hotelarskim i turystycznym. Ania i Paulina rozwiązywały dwa testy z zakresu wiedzy hotelarsko – turystycznej oraz wiedzy o Hiszpanii i Portugalii. Po prezentacji dot. Szlaku św. Jakuba odpowiadały na zadane pytania. Jedną z konkurencji była krótka wypowiedź na temat wylosowanego gadżetu, charakterystycznego dla danego kraju. Ostatnim etapem konkursu było odegranie scenki w recepcji, w języku obcym (należało rozwiązać problem gościa hotelowego). Oceniano również ubiór zawodowy. Dla naszych dziewcząt było to ciekawe doświadczenie. Włożyły sporo pracy w przygotowanie się do konkursu..

Galeria

Dzień Śląski - wyniki konkursów

W dniu 4. grudnia z oazji Dnia Śląskiego zostały przeprowadzone konkursy z tej okazji.
W konkursie Wiedzy o Śląsku pierwsze trzy miejsca zdobyły uczennice z klasy 2H: Paulina Kozłowska - I miejsce, Małgorzata Adamus - II miejsce, Klaudia Krawczyk - III miejsce
W quizie internetowym I miejsce zajęła Natalia Duda z klasy 1H, II miejsce Katarzyna Żyłka i Martyna Jakubowska z klasy 3UH.
Konkurs gwary śląskiej wygrał zespół z klasy 2U w składzie Sara Bialas i Sandra Wrodarczyk.

Galeria

Wicemistrzowstwo Bytomia w piłce ręcznej chłopców

W zakończonych Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorów reprezentacja ZSGH Bytom zjęła II miejsce. Najpierw wygrali grupę pokonując IV LO oraz ZSAiO, następnie pokonali drużynę Państwowych Szkół Budownictwa i po zaciętym boju musieli uznać wyższość tylko Zespołu Szkół Mechaniczno Elektronicznych. Reprezentację naszej szkoły przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski, a tworzyli ją: Miszuda Oskar, Mirowski Wiktor, Gudaj Daniel, Sowa Marcel, Gawlikowski Michał, Żyłka Dawid, Świerc Przemysław, Dinh Lien Dawid, Handziuk Miłosz, Wilant Dawid, Wincencik Mateusz, Kania Dawid.

Galeria

II miejsce w IX Konkursie Wszechstronnego Konesera Polszczyzny

W dniu 30 listopada Rafał Naryniecki i Bartek Kud wrócili do szkoły z wielkim sukcesem na koncie - zajęli II miejsce w IX Konkursie Wszechstronnego Konesera Polszczyzny, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Rywalizowali z drużynami z Jaworzna, Kłobucka, Jastrzębia Zdroju, Świętochłowic i Rybnika. Odpowiadali na pytania z zakresu zapożyczeń, frazeologii, synonimów, onomastyki, afektonimów, eufemizmów, homofonów.

Galeria

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 20.11.2017r. uczennica naszej szkoły z klasy 3H Anna Kanios odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość ta odbyła się w Centrum Kulturalnym Karolinka w Radzionkowie. Podczas uroczystości nasze uczennice z klasy 2H Paulina Szymańska i Natalia Jabłońska oraz z klasy 3H Katarzyna Kauder, Edyta Dyszy i Natalia Krzysiak pod kierunkiem Pana Krzysztofa Brola przygotowały obsługę gastronomiczną dla zaproszonych gości.

Galeria

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole konkurs kulinarny z okazji VI edycji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W konkursie wzięło udział 7 uczestników, którzy za zadanie mieli przygotować comber z królika według własnego pomysłu. Jury miało trudne zadanie by wyłonić zwycięzcę. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły przyznano dwa pierwsze miejsca czyli dwa Puchary Dyrektora Szkoły. Pierwsze miejsce otrzymali: Emilia Słomiany oraz Wiktor Łukasiński, trzecie miejsce wywalczył Marcel Sowa, przyznano również wyróżnienie, które otrzymał Dawid Dinh Lien. Bardzo dziękujemy sponsorom konkursu firmie Selgros i Banku Millenium.

Galeria

I i II miejsce dla uczennic ZSGH w pływaniu

W Miejskich Zawodach Pływackich organizowanych przez OSiR Bytom, w dniu 18.11.2017r. uczennica Klaudia Bartkowiak z klasy 1H w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Natomiast w dniu 14.11.2017r. w Międzyszkolnych Zawodach Pływania uczennica Patrycja Lach z klasy 4T, w konkurencji indywidualnej zajęła II miejsce. Uczennice w składzie: Klaudia Bartkowiak (1H) – 100 m. stylem zmiennym IV miejsce, Alicja Pawlaczek (3H) - 50 m. stylem grzbietowym IV miejsce, Patrycja Lach (4T) - 50 m. stylem dowolnym II miejsce na tych zawodach drużynowo wywalczyły IV miejsce. W kategorii chłopców w zawodach wystartował tylko jeden uczeń Michał Nowakowski z klasy 4T zajmując VI miejsce na 100 m. stylem klasycznym.

Galeria

Laureaci konkursów: "Selfie z książką" oraz "Ja i moja książka"

W dniach 13 i 14 listopada 2017r. Dyrektor naszej szkoły uroczyście wręczył dyplomy laureatom konkursów: plastycznego "Ja i moja książka" oraz fotograficznego "Selfie z książką". Pierwsze miejsce otrzymała praca plastyczna Macieja Gąsiorowskiego z kl. 3T1, a wyróżnione zostały prace fotograficzne: Anny Kanios z kl. 3H i Julianny Kanios z kl. 1H, Wiktorii Konopka z kl. 2T1, Patrycji Szajna z kl. 1U i Mateusza Magierowskiego z kl. 3UH.
Galeria

IV miejsce Naszych szczypiornistek!

Reprezentacja naszej szkoły w listopadzie brała udział w Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorek. Po ciężkich bojach w grupie i finałach, dziewczyny uplasowały się na IV miejscu w Bytomiu. Skład drużyny stanowiły: JASZYK Wioleta 4UL, LIPIŃSKA Paulina 4UL, WITKOWSKA Emilia 4H, RODZEŃ Iwona 3T2, JACHURSKA Nicol 2U, KOKOSZKA Paulina 2U, KRAWCZYK Klaudia 2H, KOWALSKA Nicole 2H, SZYMAŃSKA Paulina 2H, SKÓRKA Paulina 2H, KRAKOWSKA Wiktoria 1H, MAREK Monika 1H, KRAKOWSKA Weronika 1H.
Reprezentację przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski.

Galeria

Tenis stołowy - III miejsce chłopców

W dniu 24 października 2017 roku odbyły się międzyszkolne zawody z tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
Chłopcy w składzie: Michał Czapla (2T2), Jan Szydłowski (1U) i Kamil Labus (2T2) zajęli III miejsce przegrywając jedynie z IV i I Liceum Ogólnokształcącym.
Dziewczęta w składzie: Wiktoria Bacik (4T), Wiktoria Klimczyk (1H) i Aleksandra Gajek (2H) po zaciętym boju przegrały walkę o trzecie miejsce i ostatecznie uplasowały się na miejscu czwartym.

Galeria

Światowy Dzień Turystyki - konkurs

W związku z obchodami Światowego Dnia Turystyki w naszej szkole odbył się konkurs "Atrakcje Turystyczne Świata", w którym:
I miejsce zajął Rafał Naryniecki - klasa 4UL
II miejsce zajął Wiktor Mirowski - klasa 4UL
III miejsce zajęła Martyna Jakubowska klasa 3UH

Galeria
rekrutacja
galeria
spacer po ZSGH
strona zawodowa
gazetka zsgh
office 365
english films
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
44.201.92.114
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 31804530 razy.
Obecnie: 12 gości online 
wróć do górę