@zsghbytom
  • pic1
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
Do wakacji zostało 4 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
translate
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.plplan lekcji


dziennik

Wycieczka do Warszawy19-11-2023 15:39:43
W czwartek, 16 listopada uczniowie klas 2H , 2U oraz pojedynczy uczniowie z klas 2T2, 3H oraz 3C wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wycieczka z założenia miała cel integracyjny a wybór miasta wynikał z faktu, że uczniowie chcieli zobaczyć stolicę naszego państwa. Z racji tego, że była to wycieczka jednodniowa i miała mieć charakter bardziej integracyjny postawiliśmy na pobyt w Centrum Nauki Kopernik, w którym młodzież podzielona na małe grupy wg własnego uznania i zainteresowań spędziła tam czas łącząc naukę z zabawą..
Po wyjściu z Centrum Nauki wybraliśmy się nad Wisłę, gdzie po krótkim spacerze bulwarem wiślanym zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku- symbolu miasta stołecznego czyli Syrence. Pomnik ten został wykonany ze spiżu przez Ludwikę Nitsch, której pozowała w latach 1936-37 Krystyna Krahelska - harcerka, poetka, żołnierz Armii Krajowej i autorka jednej z najpopularniejszych piosenek Polski Walczącej: "Hej, chłopcy, bagnet na broń!". Stąd jest to posąg syrenki walecznej w przeciwieństwie do tej na starówce, wokół której aktualnie powstaje lodowisko wkomponowane w świąteczne iluminacje.
Potem pojechaliśmy w kierunku starówki - po drodze mieliśmy okazję rzucić okiem na kolejne ważne miejsca choć nie było to łatwe ze względu na jesienną mgłę, która spowiła miasto. Na szczęście nie padało i spacer po starówce był prawdziwą przyjemnością.
Po spacerku odbył się przejazd przez centrum Warszawy - mieliśmy więc okazję rzucić okiem m.in na: instytucje rządowe(budynek Prezesa Rady Ministrów, gmach sejmu, ministerstwa, ambasady), instytucje kultury ( Łazienki, Ogród botaniczny, Muzeum Narodowe), architekturę miasta.. (m.in Plac gen Ch. de Gaulle'a tj ten z palmą.. sztuczną oczywiście..)
Zwieńczeniem wycieczki był wyjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwianie panoramy stolicy - pomimo mgły na dole widoczność na górze była doskonała. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i w godzinach wieczornych zakończyła się pod budynkiem szkoły.
Galeria
B. Popowicz    

aktualna galeria
spacer po ZSGH
strona zawodowa
gazetka zsgh
office 365
english films
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
44.221.73.157
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 38975234 razy.
Obecnie: 65 gości online 
wróć do górę